V štvrtom zápase prípravy vyzveme Šamorín

V štvrtom zápase prípravy vyzveme Šamorín

22.01.2021 | Redakce

V sobotu čaká na futbalistov FK Senica štvrtý zápas v rámci zimnej prípravy, v Senci vyzveme druholigové mužstvo FC ŠTK Šamorín 1914.

Tretí týždeň zimnej prípravy zakončíme v sobotu už tradične na umelej tráve v Senci, na mužstvo Antona Šoltisa čaká súboj proti FC ŠTK Šamorín 1914.

V utorok sme zvládli súboj proti českému druholigistovi FK Blansko, zápas sme napriek nepriaznivému vývoju dokázali v závere dvoma gólmi otočiť, čím sme si pripísali na konto druhé víťazstvo v tohtoročnej zimnej príprave.

"Zápas nebol jednoduchý, Blansko hralo agresívne a vyrážalo do rýchlych protiútokov. Skórovali z penalty, my sme v prvom polčase nevyužili niektoré príležitosti. Po prestávke to bolo z našej strany lepšie, potvrdili sme to obratom v zápase. Verím, že nám to pomôže v ďalších zápasoch a rovnako aj počas jarnej časti súťaže," vysvetľuje Dávid Guba, pre ktorého bol spomínaný zápas premiérovým v základnej zostave po príchode do klubu.

Rodák z Vydrane (okres Medzilaborce) si po návrate na Slovensko postupne zvyká na nových spoluhráčov. Tréningový proces si po náročnom zranení, ktoré prekonal v Karvinej opäť užíva naplno.

"Tréningový proces je výborný, momentálne sme už v kontakte s loptou, tréningy majú šťavu, spolu s chalanmi si ich užívame. Všetci ma v kabíne prijali s otvorenou náručou od prvého dňa. Čo som si mohol všimnúť je, že všetci medzi sebou vychádzajú perfektne. Verím, že sa to odzrkadlí aj v lige, dobrá atmosféra v kabíne je veľmi dôležitá," prezrádza 29-ročný krídelník.

Podať dobrý výkon a pripísať si na svoje konto ďalšie víťazstvo v príprave budeme chcieť aj v sobotu proti Šamorínu. Účastník druhej najvyššej futbalovej súťaže vo svojom úvodnom zápase zimnej prípravy zdolal FC Nitra po výsledku 4:2.

"Je to príprava, výsledky netreba preceňovať, no zároveň ani podceňovať. Každé mužstvo je v inej fáze prípravy, my máme svoj zámer. Uvidíme, čo zápas prinesie. V takýchto zápasoch chceme najmä spoznávať nových hráčov v mužstve a postupne sa posúvať ďalej," vysvetľuje hlavný tréner FK Senica Anton Šoltis.

V poslednom zápase nezasiahol do hry pre svalové zranenie Marko Totka, k dispozícii nie je ani dlhodobo zranený Lukáš Kučera. Okrem spomínanej dvojice nebude môcť Anton Šoltis počítať ani s niektorými ďalšími hráčmi.

"Máme k dispozícií 16-17 hráčov na zápas, čo je dobré. Záťaž zajtra rozložíme, niektorých hráčov vyskúšame aj na iných postoch. Čaká nás súper z druhej ligy, ak to dovolí zdravotných stav u niektorých hráčov, možno skúsime aj niektoré nové systémové veci. Musíme pracovať na efektivite, aby sme možnosti, ktoré sa naskytnú v zápase premenili," vysvetľuje 44-ročný tréner FK Senica.

Každé jedno víťazstvo v príprave dodá mužstvu potrebnú sebadôveru do nasledujúcich zápasov, o to viac, ak príde po obrate v záverečných minútach zápasu. Presne takýto scenár napísal náš posledný prípravný zápas proti FK Blansko.

"Každý výsledok a strelený gól pôsobí na sebavedomie jednotlivca. Boli sme trpezliví, náš tlak sa v závere zápasu zvyšoval. Na chlapcoch bolo vidieť, že chcú zápas zvrátiť, aj keď bol veľmi náročný - súpera bol v defenzíve veľmi dobre organizovaní. Nakoniec sa nám to podarilo, o tom je morálna sila mužstva. Je to o tom, aby chlapci išli za víťazstvom do poslednej minúty a premenili svoje šance," dodáva na záver Anton Šoltis.

Výkop zápasu FK Senica - FC ŠTK Šamorín je na programe v sobotu 23. januára o 12:00 h., zápas prinesie prostredníctvom live streamu náš zajtrajší súper. 

Podpor futbalovú akadémiu FK Senica: Transparentný účet mládeže

 
Súvisiace články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Marin Ljubičić: Viem, aké to je bojovať o záchranu

Marin Ljubičić: Viem, aké to je bojovať o záchranu

8.3. | Igor Tabiš
Kompletný program nadstavbovej časti

Kompletný program nadstavbovej časti

6.3. | Igor Tabiš
Ohlasy po remíze proti Pohroniu

Ohlasy po remíze proti Pohroniu

6.3. | Igor Tabiš

Copyright © 2021 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu