V sobotu proti Seredi s cieľom prerušiť negatívnu bilanciu

25.10.2019 | Igor Tabiš

Po dvoch zápasoch na ihriskách súperov v rade a šiestich získaných bodoch sa v 13. kole Fortuna ligy predstavíme na domácom ihrisku, kde privítame ŠKF iClinic Sereď.

Po dvoch zápasoch na ihriskách súperov sa v 13. kole predstavíme na domácej pôde, našim súperom budú futbalisti ŠKF iClinic Sereď.

Druhú polovicu základnej časti sme odštartovali trojbodovo. Pod Dubňom sme v uplynulom kole strelili tri góly, vďaka čomu sme zdolali AS Trenčín 3:2. Víťazný gól zápasu padol v 88. minúte z kopačky kapitána mužstva Roberta Diasa.

"Bol to náročný zápas, podľa môjho názoru patrí Trenčín do prvej šestky. Teší nás výsledok zápasu a zisk troch bodov," vrátil sa k poslednému ligovému zápasu Brazílčan.

V sobotu nás čaká súper, ktorého sme po postupe do najvyššej súťaže ešte nezdolali. V 2. kole sme na Myjave podľahli Seredi o gól, identickým výsledkom 1:2 skončil aj zápas minulej sezóny na ihrisku nášho súpera. Doma sme v uplynulom ligovom ročníku pre zmenu uhrali iba bezgólovú remízu.

"Zápasy proti Seredi sú náročné, majú veľmi dobré mužstvo. Takéto zápasy si vyžadujú koncentráciu plných deväťdesiat minút. Na prvé víťazstvo proti Seredi je najvhodnejší čas," vysvetľuje brazílsky stopér Roberto Dias.

Osem ligových zápasov čakali futbalisti Serede na víťazstvo, nepriaznivú bilanciu ukončili v poslednom ligovom kole, keď na prechodnom domácom štadióne na Myjave zdolali futbalistov Spartaka Trnava 2:1.

Od poslednej ligovej prehry proti Dunajskej Strede sme v nasledujúcich štyroch zápasoch získali až desať bodov. V spomínaných zápasoch sme dosiahli skóre 8:3. Na pozitívnu sériu výsledkov posledných zápasov sa budeme snažiť nadviazať už zajtra.

"Potrebujeme sa naďalej zlepšovať krok za krokom, aby sme stúpali tabuľkou smerom nahor," dodal na záver kapitán mužstva.

Výkop sobotňajšieho zápasu je naplánovaný na 17:00 h.