V sobotu proti SK Líšeň

V sobotu proti SK Líšeň

15.01.2021 | Redakce

V druhom zápase zimnej prípravy vyzveme českého druholigistu SK Líšeň.

V sobotu čaká na futbalistov FK Senica druhý zápas v rámci zimnej prípravy, súperom nášho mužstva bude opäť na umelej tráve v Senci druholigové české mužstvo SK Líšeň.

Po úvodnej vysokej prehre proti futbalistom FK Železiarne Podbrezová tu je ďalší prípravný duel, šanca napraviť pokazený dojem prichádza o tri dni neskôr v rovnakom zápasovom dejisku.

"Možno sme trochu unavení z tréningov, sme však prvoligové mužstvo a na ihrisku to takto nemôže vyzerať. Výkon, aký sme podali v prvom polčase musí byť oveľa lepší," vysvetľuje stopér FK Senica Antonio Asanović.

Tréningová záťaž je pre hráčov momentálne veľmi náročná, trénuje sa každý deň dvojfázovo s dôrazom na kondičnú a silovú stránku. To je však zmyslom každoročnej zimnej prípravy.

"Každá zimná príprava je náročná, musíme behať a robiť to, čo povie tréner. Ani nie o mesiac začína sezóna, preto musíme byť pripravení, odmakať všetko na tréningu aby sme mohli na ihrisku predviesť čo najlepší výkon," dodáva 29-ročný chorvátsky stopér.

V sobotu prichádza spomínaná šanca na reparát, aj v druhom zápase prípravy sa predstavíme proti zaujímavému mužstvu z druhej najvyššej súťaže.

"Som presvedčený, že prístup v druhom zápase bude úplne iný, niečo sme si k tomu v kabíne povedali. Verím, že sa to už nebude opakovať. Stále tu máme nových hráčov, možno si vyskúšame aj odlišný herný systém, záťaž jednotlivých hráčov po polčase znova rozdelíme, nakoľko sme stále v hrubšej príprave," prízvukuje hlavný tréner FK Senica Anton Šoltis.

Futbalisti SK Líšeň pozitívne šokovali českú futbalovú verejnosť počas jesene, minuloročný nováčik druhej najvyššej ligy v Česku zimuje po jeseni na skvelom 2. mieste, pričom na vedúci FC Hradec Králové stráca iba dvojbodové manko. Ešte sympatickejší fakt ako umiestnenie v tabuľke hovoria za klub sídliaci v Brne podmienky, v ktorom funguje.

"Čaká nás zahraničný druholigový súper, v lige sa im na jeseň mimoriadne darilo. Bude to zaujímavý zápas. Chceme sa naučiť vyhrávať, a preto to musíme potvrdzovať v prípravných zápasoch. Zlepšená musí byť aj efektivita, ktorá nás trápi. Určite musíme zlepšiť oproti prvému zápasu defenzívnu činnosť," konštatuje 44-ročný tréner FK Senica.

Väčšina zverencov trénera Milana Valachoviča má futbal vo svojom živote ako vedľajší pracovný pomer. V kabíne nášho sobotňajšieho súpera nájdeme skladníka, vojaka z povolania či železiara. Útočník Jaroslav Málek, ktorý je po jeseni najlepším strelcom druhej ligy (7 gólov) si na živobytie zarába rozvozom ovocia a zeleniny. Počas rokov 2012 až 2014 sa Líšeň pohybovala v divíznej súťaži D (4. najvyššia liga), dnes je klub reálne v boji o postup do najvyššej súťaže.

V sobotu sa proti nášmu mužstvu predstaví aj odchovanec klubu a bývalý kapitán FK Senica Erik Otrísal, 24-ročný futbalista pôsobil ešte nedávno v mužstve TJ Sokol Lanžhot, v závere jesene ale nastúpil na prípravný zápas proti Baníku Ostrava vo farbách ŠK Líšeň. Český tréner SK Líšeň Milan Valachovič, ktorý pôsobil v minulosti práve aj v Lanžhote si odchovanca nášho klubu priviedol do svojho mužstva.

"Bude to môj prvý zápas proti Senici za iný klub, na zápas sa samozrejme veľmi teším," priznáva odchovanec FK Senica Erik Otrísal.

V zápase proti Podbrezovej dostala trojica Tomáš Fryšták, Tomáš Malec a kapitán Juraj Piroska od trénera voľno. Do zajtrajšieho zápasu už ale s určitosťou zasiahnu.

"Dostali voľno, aby sa ušla príležitosť hráčom zo širšieho kádra. Teraz sú k dispozícii, minimálne polčas by mali odohrať," dodáva na záver Anton Šoltis.

V príprave s našim mužstvom už nepokračuje 32-ročný turecký futbalista Aydin Yilmaz, bývalého hráča Galatasaray Istanbul sa vedenie FK Senica rozhodla neangažovať.

Výkop prípravného zápasu proti SK Líšeň je na programe v sobotu 16. januára o 12:00 h., zápas sa odohrá na umelej tráve v Senci.

Podpor futbalovú akadémiu FK Senica: Transparentný účet mládeže

 
Súvisiace články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Marin Ljubičić: Viem, aké to je bojovať o záchranu

Marin Ljubičić: Viem, aké to je bojovať o záchranu

8.3. | Igor Tabiš
Kompletný program nadstavbovej časti

Kompletný program nadstavbovej časti

6.3. | Igor Tabiš
Ohlasy po remíze proti Pohroniu

Ohlasy po remíze proti Pohroniu

6.3. | Igor Tabiš

Copyright © 2021 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu