V sobotu proti Michalovciam s cieľom bodovať

V sobotu proti Michalovciam s cieľom bodovať

14.08.2020 | Redakce

V 3.kole Fortuna ligy na nás čaká domáci súboj proti mužstvu MFK Zemplín Michalovce.

Tretí ligový zápas v priebehu siedmich dní, v treťom kole Fortuna ligy sa predstavíme na domácom ihrisku, kde privítame futbalistov MFK Zemplín Michalovce. Obom mužstvám pôjde v zápase o veľa.

Vstup do novej sezóny nám nevyšiel podľa predstáv. Dva zápasy, dve prehry a osem inkasovaných gólov hovoria za všetko. Zápasy proti Žiline a Seredi boli ale diametrálne odlišné. V prvom kole sme s favoritom držali krok, vypracovali si niekoľko sľubných príležitostí, no nakoniec rozhodla efektivita súpera. V druhom zápase proti Seredi sme naopak ťahali počas celého zápasu za kratší koniec.

"Výsledkovo to určite nie je ono, realizačný tím a rovnako tak aj chalani v kabíne si to po prípravných zápasoch predstavovali rozhodne inak. Inkasujeme veľa gólov, nie je to ideálne. Je to však proces, treba byť trpezlivý. Musíme sa zamerať na to, aby sme začali bodovať. V defenzíve potrebujeme byť viac organizovanejší. Na gól sa naopak veľmi nadrieme. Musíme to zmeniť," vysvetľuje na úvod hlavný tréner FK Senica Anton Šoltis.

Viacero nových hráčov v tíme či zmena herného systému. V minulej sezóne bola naša obrana trojčlenná, s príchodom nového trénera sme prešli zo systému troch obrancov na štvorčlenný systém obrany. 

"Hľadáme systém, ktorý by chlapcom sedel najviac. Chceme sa prezentovať aktívnym futbalom, s tým sa musia chlapci vysporiadať. Sú tam aj náročnejšie prvky, čo sa týka zodpovednosti hry 1 na 1, tám nás tlačí topánka. Musíme to riešiť, verím však, že sa to postupom času zlepší," priznáva 44-ročný rodák z Košíc.

Podobne zlý vstup do novej sezóny zažívajú aj zverenci trénera Jozefa Majoroša. V prvom kole podľahli Spartaku Trnava na vlastnom ihrisku 0:2, v tom druhom naopak majstrovi na Tehelnom poli vysoko 0:5. 

"Bude to ťažký zápas, súper je organizovaní v obrane. V zápase budeme musieť byť trpezliví a najmä efektívni - to je veľmi podstatné. Momentálne nám trochu chýba aj šťastie v koncovke, verím, že sa to ale otočí. Tento súboj bude náročný aj na psychiku. Obe mužstvá potrebujú nutne bodovať," objasňuje Anton Šoltis.

Sobotňajší zápas bude špeciálnym práve pre hlavného trénera FK Senica. Anton Šoltis strávil na Zemplíne štyri roky svojej trénerskej kariéry. S mužstvom dosiahol jeho najväčšie úspechy v klubovej histórii. Teraz však bude stáť prvýkrát proti svojmu bývalému mužstvu. Aké sú jeho pocity pred týmto dôležitým zápasom?

"Je to zápas, ako každý iný. V Michalovciach som strávil pekné roky, je to však súčasť futbalového života a trénerskej cesty. V tejto zložitejšej situácii by som to nenazval špeciálnym zápasom. Potrebujeme bodovať, budeme chcieť zvíťaziť, aby sme zabudli na úvodné nevyadrené vystúpenia v lige. Verím, že zápas zvládneme," dodáva na záver hlavný tréner FK Senica Anton Šoltis.

Výkop zápasu je naplánovaný na 19:00 hod. Informácie pre fanúšikov:

Lístky na zápas sa začnú predávať už tradične hodinu pred výkopom. Fanúšikovia, ktorí si ešte nevyzdvihli permanentku na novú sezónu tak môžu urobiť pred zápasom na hlavnej pokladni.

Stále platí, že všetci fanúšikovia sú na štadióne povinní dodržiavať hygienické opatrenia, rovnako je potrebné mať prekryté horné dýchacie cesty (rúško/šatka). Rady, ktoré sú ohradené páskou musia zostať počas zápasu voľné. Ak je rad, do ktorého má fanúšik zakúpenú permanentku resp. lístok ohradený páskou, je nutné nájsť si voľné miesto na sedenie v nasledujúcom rade. Touto cestou žiadame všetkých fanúšikov, aby pri usádzaní na štadióne boli voči sebe ohľaduplní a dospeli k vzájomnému pochopeniu a dohode.

 
Súvisiace články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Mládež v akcii: Víkendový program zápasov

Mládež v akcii: Víkendový program zápasov

25.9. | Redakce
Stanislav Griga novým trénerom útočníkov

Stanislav Griga novým trénerom útočníkov

23.9. | Redakce
Predpredaj lístkov na Spartak Trnava

Predpredaj lístkov na Spartak Trnava

22.9. | Redakce

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu