V sobotu proti FK Pohronie

V sobotu proti FK Pohronie

23.10.2020 | Redakce

V 11. kole Fortuna ligy cestujeme do Žiaru nad Hronom, kde vyzveme domácich futbalistov FK Pohronie.

V 11. kole Fortuna ligy sa predstavíme na ihrisku súpera, v sobotu v Žiari nad Hronom vyzveme minuloročného nováčika súťaže FK Pohronie.

Ani tentokrát nás nečaká nič jednoduché, minuloročný nováčik súťaže má na svojom konte rovnaký počet bodov ako naše mužstvo, v jeho prospech však hovorí aktuálne lepšie skóre. Mužstva sa len nedávno ujal nový tréner, Mikukáša Radványiho, ktorý mužstvo doviedol v uplynulej sezóne k historickej záchrane v najvyššej súťaži nahradil 38-ročný český kouč Jan Kameník.

"Súper po zmene trénera zmenil herný štýl, v domácom prostredí bude rozhodne nepríjemný a pôjde za troma bodmi. My máme rovnako svoj cieľ a pevne verím, že ho zvládneme," vysvetľuje na úvod hlavný tréner FK Senica Anton Šoltis.

V poslednom ligovom kole sme vyšli bodovo naprázdno, Ružomberku sme na domácej pôde podľahli 1:2. V zápase sme doplatili na viaceré nepremenené šance, naopak súper vyťažil z minima maximum a dvoma gólmi v záverečných minútach zápasu rozhodol o zisku troch bodov. Ligovú premiéru v senickom drese absolvoval v poslednom zápase útočník Oskar Fotr, ktorý po dlhodobom zranení naskočil na záverečných dvadsať minút zápasu.

"Určite som si premiéru predstavoval inak, prvý zápas nebol ideálny. Nastupoval som za stavu 1:0, nakoniec sme prehrali 1:2. Nezvládli sme koniec zápasu, prakticky sme stratili vyhratý zápas. Veľmi ma to mrzí, verím však, že ďalšie zápasy budú už iba lepšie," priznáva český útočník Oskar Fotr.

Zverenci Mikuláša Radványiho vkročili do novej sezóny správnou nohou, po štyroch odohraných kolách mali na konte päť bodov, na domácom ihrisku zdolali aj vicemajstra zo Žiliny (2:1). V nasledujúcich piatich zápasoch si na konto pripísali iba dva body a tak sa vedenie klubu rozhodlo pre trénerskú zmenu. Na lavičku Pohronia zasadol Ján Kameník, ktorý naberal trénerské skúsenosti najma v susednej Českej republike. 

Trénerská zmena zdá sa zaúčinkovala, v poslednom ligovom kole dokázali získať futbalisti Pohronia v Žiline bod po remíze proti AS Trenčín (1:1). Nadviazať na výkon z posledného zápasu budú chcieť aj na domácom ihrisku proti nášmu mužstvu.

"Myslím si, že trénujeme dobre, nevidím dôvod, prečo by sme tam v sobotu nemohli uspieť," dodáva na záver český zakončovateľ FK Senica Oskar Fotr.

Výkop zápasu je naplánovaný na 17:00 h, zápas odvysiela naživo stanica Huste TV.


 
Súvisiace články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Pokračovať v predvedenom výkone

Pokračovať v predvedenom výkone

1.12. | Redakce
Napriek solídnemu výkonu krutá prehra

Napriek solídnemu výkonu krutá prehra

29.11. | Redakce
Zápasový bulletin: FK Senica - ŠK Slovan Bratislava

Zápasový bulletin: FK Senica - ŠK Slovan Bratislava

29.11. | Redakce

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu