V sobotu privítame doma AS Trenčín

V sobotu privítame doma AS Trenčín

19.02.2021 | Igor Tabiš

V 20. kole Fortuna ligy sa predstavia futbalisti FK Senica premiérovo v jari na domácom trávniku. Súperom nášho mužstva bude AS Trenčín.

Prvý zápas na domácom ihrisku v jarnej časti súťaže, Fortuna liga pokračuje cez víkend svojím 20. kolom. V ňom hostíme na domácom štadióne mužstvo AS Trenčín.

"Do zápasu musíme vstúpiť aktívne, na hráčoch musí byť vidieť snaha, že chcú zápas zlomiť na svoju stranu," približuje na úvod hlavný tréner FK Senica Anton Šoltis.

Futbalisti AS Trenčín zažili pri vstupe do jarnej časti historický okamih, po takmer trojročnom čakaní sa vrátili na svoj zrekonštruovaný domáci štadión pod Čákovým hradom. Favorita z Dunajskej Stredy na domácom trávniku poriadne zaskočili, v zápase dvakrát viedli, ani to však v konečnom zúčtovaní nestačilo na tri body. Radosť z trojbodového návratu na domovský štadión im prekazila kontroverzne nariadená penalta v samom závere zápasu, ktorú DAC premenil a stanovil konečný výsledok 3:3.

"Sledoval som ich, výsledkovo na tom nie sú najlepšie, po hernej stránke si držia tvár, ktorú mali v minulosti. V závere zápasu prišli zbytočným gólom o víťazstvo. My sa však musíme pozerať na seba. Rovnako nebezpečné mužstvo sme aj my. Treba to potvrdiť na ihrisku," reaguje krídelník FK Senica Dávid Guba.

Pre 29-ročného futbalistu to bude špeciálny zápas proti svojmu bývalému klubu. Vo farbách AS prežil svoju doposiaľ najúspešnejšiu časť futbalovej kariéry, s klubom sa tešil dvakrát zo zisku ligového titulu či pohárového double. 

"Na zápas sa teším, Trenčín je v mojom srdci. Teraz som však hráčom Senice a chcem nad Trenčínom zvíťaziť. Je jedno, kto strelí gól. Zápas bude o tom, aby sme ho odmakali a zvíťazili - to jediné sa momentálne počíta," prezrádza Dávid Guba.

Nášmu mužstvu nevyšiel vstup do jarnej časti, v regionálnom derby sme v Trnave podľahli domácemu Spartaku - o osude stretnutia rozhodol jediný gól po zmene strán. Aj keď výkon a herný prejav v "malom Ríme" nebol zlý, domov sme žiadne body nepriviezli.

"Jednoznačne musíme byť agresívnejší v súperovej šestnástke. Myslím si, že šance prídu, podobne ako pri poslednom zápase proti Trnave. Musíme ich však začať premieňať," objasňuje senický krídelník s číslom 7.

V ligovej tabuľke nám momentálne patrí nelichotivé posledné miesto, k splneniu predsezónneho cieľa v podobe záchrany bude potrebné získavať body najmä na domácom ihrisku. Počas jesene sme sa z víťazstva na domácej pôde tešili iba raz. 

"Bilancia na jeseň v domácich zápasoch bola katastrofálna. Na jar to musíme zmeniť, aby sme doma začali vyhrávať a neodovzdávali body súperom. Verím, že sobotňajším zápasom to zlomíme," reaguje na nelichotivú bilanciu 45-ročný tréner FK Senica.

Rodák z Košíc nebude môcť v sobotu počítať s dvojicou Miloš Kopečný - Dávid Gallovič, obaja videli v zápase proti Trnave svoju piatu žltú kartu v tejto sezóne a tak budú v prvom jarnom domácom zápase nútene pauzovať. 

"Teraz je to mužstvo dobre vyskladané, máme konkurencieschopný tím, príležitosť dostanú ďalší hráči, ktorí na šancu čakajú. Verím, že do rozbehnutého vlaku naskočia úspešne a dokážeme tak zvíťaziť," vyjadruje sa k absencii dvojice hráčov tréner Anton Šoltis.

V prvom vzájomnom zápase tejto sezóny sme na umelej tráve v Žiline uspeli po presnom zásahu Tenton Yenneho. Obe mužstvá delia od seba v tabuľke iba dva body. 

"Súper je nebezpečný v protiútokoch, na krajoch ihriska má rýchlych hráčov. Chcú hrať futbal, musíme im zobrať priestor a byť agresívni," dodáva na záver hlavný tréner FK Senica Anton Šoltis.


Podpor futbalovú akadémiu FK Senica: Transparentný účet mládeže

 
Súvisiace články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Marin Ljubičić: Viem, aké to je bojovať o záchranu

Marin Ljubičić: Viem, aké to je bojovať o záchranu

8.3. | Igor Tabiš
Kompletný program nadstavbovej časti

Kompletný program nadstavbovej časti

6.3. | Igor Tabiš
Ohlasy po remíze proti Pohroniu

Ohlasy po remíze proti Pohroniu

6.3. | Igor Tabiš

Copyright © 2021 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu