V sobotu pod Dubňom proti Žiline

V sobotu pod Dubňom proti Žiline

30.10.2020 | Redakce

V 12.kole Fortuna ligy cestujeme druhýkrát v jesennej časti pod Dubeň, tentokrát vyzveme aktuálne tretí celok ligovej tabuľky - MŠK Žilina.

Druhú polovicu základnej časti otvoríme sobotňajším zápasom v Žiline, v 12.kole Fortuna ligy vyzveme pod Dubňom futbalistov MŠK Žilina

Súperom nášho mužstva budú v sobotu futbalisti Žiliny, proti ktorým sme otvárali ligový ročník 2020/21 zápasom na domácom štadióne. V úvodnom kole novej sezóny sme proti vicemajstrovi podali sympatický výkon, krok s favoritom sme však držali iba do 60.minúty zápasu. Následne po štyroch inkasovaných góloch z toho bola vysoká prehra 0:4.

"Zápas to bol náročný aj keď veľmi vyrovnaný, rozhodli naše chyby, prehrali sme rozdielom štyroch gólov, bolo to trochu kruté. Taký je futbal, v sobotu sa to budeme snažiť napraviť a uspieť," vysvetľuje na úvod obranca FK Senica Jakub Nemec.

Mladé mužstvo trénera Pavla Staňa je v tejto sezóne silné predovšetkým na domácej umelej tráve, Šošoni dokázali doma zdolať Dunajskú Stredu (4:1), bod uchmatli aj Slovanu Bratislava (2:2). Druhý najmladší tím v Európe s vekovým priemerom 21,2 roka sa trápi predovšetkým na ihriskách súperov, kde sú jeho výkony nevyrovnané.

"V zápase musíme byť trpezliví, vieme, že na domácom ihrisku chcú byť dominantní v zápase. Je to mladé perspektívne mužstvo, sú draví, hrajú priamočiaro, umelá tráva im vyhovuje. Musíme si na svoje šance v zápase počkať a byť efektívni," priznáva hlavný tréner FK Senica Anton Šoltis.

Naši futbalisti dokázali v poslednom ligovom kole získať cenné tri body na ihrisku súpera, v Žiari nad Hronom sme dokázali napriek výkonu, ktorý nebol optimálny otočiť zápas proti FK Pohronie. Góly Fotra a Maleca v druhom polčase spečatili druhé víťazstvo z ihriska súpera v tejto sezóne.

"Prvý polčas nám nevyšiel, nie je čo hodnotiť. Hrali sme bez myšlienky a boli sme málo agresívni. Do druhého polčasu vybehlo iné mužstvo s agresivitou a väčšou túžbou po troch bodoch. Priklonilo sa k nám šťastie a sme radi, že sme zápas otočili a ukázala sa morálka mužstva," komentuje posledný ligový výkon 44-ročný tréner FK Senica.

Výkop zápasu je naplánovaný na 17:00 hod., zápas odvysiela naživo RTVS 2. 


Podpor futbalovú akadémiu FK Senica: Transparentný účet mládeže

 
Súvisiace články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Pokračovať v predvedenom výkone

Pokračovať v predvedenom výkone

1.12. | Redakce
Napriek solídnemu výkonu krutá prehra

Napriek solídnemu výkonu krutá prehra

29.11. | Redakce
Zápasový bulletin: FK Senica - ŠK Slovan Bratislava

Zápasový bulletin: FK Senica - ŠK Slovan Bratislava

29.11. | Redakce

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu