V sobotu nastúpime proti MFK Zemplín Michalovce

27.04.2018 | Tomáš Nečas

V siedmom kole nadstavbovej časti nastúpia naši futbalisti proti Michalovciam

Michalovce majú po šiestich odohraných stretnutiach v skupine o záchranu bilanciu tri výhry, dve remízy a len jedinú prehru. V tabuľke skupiny o udržanie sa im patrí druhé miesto so ziskom 35 bodov. Viac má len prvá Nitra (41 bodov). Posledný súťažný zápas odohrali hráči Michaloviec na pôde v Zlatých Moravciach, kde po prvom polčase prehrávali už 2:0, no nakoniec si odviezli po remíze 2:2 jeden bod. S Michalovcami sme sa v tomto súťažnom ročníku stretli dovedna trikrát. Dvakrát sa z víťazstva tešil súper, jeden zápas sa skončil remízou.

Záhorákom sa podarilo po výhre 1:0 nad Podbrezovou zmenšiť manko na predposledný Prešov na rozdiel dvoch bodov. O trojbodový zásah sa postaral premiérovo v modro-červenom drese Frank Castaneda. "Konečne sa mi za Senicu podarilo skórovať, naviac môj gól bol za tri body. Veľmi sa z toho teším, no pred nami je ďalší súper a treba sa naň dobre pripraviť," priblížil situáciu mladý Juhoameričan.

Počas týždňa absolvovalo naše mužstvo prípravný zápas s futbalistami AS Trenčín. Šancu vo výbere Tona Caanena dostali hráči, ktorí nenaskakujú pravidelne v súťažných zápasoch. Jedným z nich bol aj Alan Kováč, ktorý absolvoval plnú minutáž. "Je nám ľúto, že sme tento zápas prehrali, hra mala vysoké tempo. Trenčania nastúpili prevažne s hráčmi zo základnej zostavy. Náš tím bol tvorený z hráčov, ktorý bohužiaľ nehrávajú, alebo nedostavajú toľko priestoru na ihrisku. Škoda niektorých inkasovaných gólov, ktoré sme smolne dostali, ale na druhej strane je super, že sme strelili tri góly a tých príležitostí sme mali oveľa viac. Nakoniec aj ja som mohol v záverečných minútach vyrovnať. Verím, že tých minút na ihrisku bude pribúdať, nakoľko som mal na začiatku sezóny mesačné zranenie a potom prišla choroba, tak ako to bolo v posledných dvoch sezónach, čo som obliekal modro-červený dres".

Dnes v poobedných hodinách naberie senický autobus smer Michalovce. Výprava Záhorákov je poučená z domáceho zápasu, na východ republiky pôjde zabojovať o ďalšie dôležité body k záchrane. "
Posledný zápas proti Michalovciam nám bohužiaľ nevyšiel, zrejme sme sa podriadili ich tempu v zápase. Síce sme mali optickú prevahu, ale nakoniec nás súper potrestal dvoma gólmi z dvoch príležitostí. Tréner nám na začiatku týždňa povedal, že ak vyhráme všetky zostávajúce zápasy, tak sa zachránime. Snažíme sa tohto držať, na Michalovce sa pripravujeme zodpovedne a veríme, že si dovezieme domov nejaké body," dodal k nášmu najbližšiemu súperovi 24-ročný Bratislavčan.

Výkop zápasu je na mestskom futbalovom štadióne v Michalovciach naplánovaný v sobotu 28.4.2018 o 17.00 hod.

Rudolf Bíly: Budem šťastný, ak dokážeme vychovať čo najviac inteligentných futbalistov