V sobotu do Trnavy s cieľom bodovať

V sobotu do Trnavy s cieľom bodovať

18.04.2019 | Igor Tabiš

V 5. kole nadstavbovej časti Fortuna ligy skupiny o udržanie sa predstavíme na ihrisku nášho premožiteľa zo Slovnaft Cupu.

Presne polovica, nadstavbovú časť Fortuna ligy čaká počas najbližšieho víkendu jej 5.kolo. V ňom sa predstavíme na ihrisku Spartaka Trnava. Mužstva, s ktorým sme počas posledných dvoch týždňov bojovali o účasť vo finále Slovnaft Cupu - žiaľ, neúspešne. Napraviť si chuť a získať body potrebné na záchranu, s touto motiváciou budeme v sobotu cestovať do Trnavy. Forma nášho mužstva v posledných ligových zápasoch je pozitívna. Tri zápasy, sedem bodov a sedem strelených gólov. Aj napriek tomuto faktu patrí nášmu mužstvu v tabuľke posledné miesto. Bodová strata na ostatné mužstvá je už však minimálna.

“Okolnosti sobotného zápasu budú úplne odlišné. V pohári sme proti Trnave v odvetnom zápase potrebovali skórovať a vyhrať. Takisto aj v sobotu potrebujeme skórovať, do zápasu však pôjdeme s vedomím, že nemusíme dohánať jednogólový náskok súpera. V predchádzajúcom zápase sme si šance vypracovali, musíme prísť na to, ako ich v sobotu premeniť. Čo sa týka defenzívny, Trnava je v tomto smere veľmi silným súperom. Bude to náročný zápas," povedal pred zajtrajším zápasom tréner FK Senica Ricardo Chéu.

V aktuálnom ligovom ročníku sme proti bílym andelom odohrali dve stretnutia. V otváracom zápase nového ligového ročníka sme po výhre 1:0 získali skalp aktuálneho majstra Fortuna ligy ako aj tri body. V 12.kole sme však nepochodili v Trnave, kde sme domácim podľahli vysoko 4:1. Čestný úspech v našom drese zaznamenal Roberto Dias. Mužstvo trénera Michala Ščasného získalo v doterajšom priebehu Fortuna ligy tridsať bodov, v skupine o udržanie im patrí v tabuľke prvé miesto. "Červeno-čírny" sa vďaka lepšie zvládnutému dvojzápasu proti našim futbalistom v Slovnaft Cupe predstavia v jeho finále, ktoré je na programe 1. mája na štadióne v Nitre. Ich súperom budú futbalisti MŠK Žilina. V posledných troch ligových zápasoch dokázal Spartak získať dva body, po remízach 0:0 a 1:1 proti Podbrezovej resp. Nitre.


Posledné štyri vzájomné ligové stretnutia:

20.10.2018 FC Spartak Trnava - FK Senica 4:1 (Miesenboeck 2, Grendel, Čanturišvili - Dias)

21.07.2018 FK Senica - FC Spartak Trnava 1:0 (Čonka - vlastný)

24.02.2018 FC Spartak Trnava - FK Senica 1:0 (Ofosu)

23.09.2017 FK Senica - FC Spartak Trnava 1:3 (Medveděv - Jirka, Egho, Godál)

Najlepší strelci oboch mužstiev:

Kubilay Yilmaz - 7 gólov

Roberto Dias - 5 gólov

Výkop zápasu je naplánovaný na 17:00 h. Zápas povedie trojica rozhodcov Glova - Tomčík, Borsányi

 
Súvisiace články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Mládež v akcii: Víkendový program zápasov

Mládež v akcii: Víkendový program zápasov

25.9. | Redakce
Stanislav Griga novým trénerom útočníkov

Stanislav Griga novým trénerom útočníkov

23.9. | Redakce
Predpredaj lístkov na Spartak Trnava

Predpredaj lístkov na Spartak Trnava

22.9. | Redakce

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu