V sobotu cestujeme na ihrisko favorita do Žiliny

30.08.2019 | Igor Tabiš

V 7. kole Fortuna ligy sa predstavíme na ihrisku mužstva, ktoré v prebiehajúcej ligovej sezóne neokúsilo chuť prehry - našim súperom budú futbalisti MŠK Žilina.

V poslednom ligovom vystúpení sme neboli úspešní, na domácom ihrisku sme podľahli futbalistom Zlatých Moraviec. Po prvom polčase bol stav zápasu síce nerozhodný (1:1), hostia o troch bodoch rozhodli v druhom polčase, keď dokázali ustáť náš tlak a z protiútokov udreli.

"Posledný ligový zápas bol pre nás sklamaním, Mohli sme zvíťaziť, nepodarilo sa nám však v zápase premeniť šance. Naopak náš súper bol maximálne efektívny, využili v zápase šance, ktoré si vypracovali a preto získali tri body," vrátil sa k poslednému ligovému zápasu Joss Didiba.

V sobotu na nás čaká súper, ktorý je spolu so Slovanom Bratislava na čele tabuľky Fortuna ligy - MŠK Žilina. Šošoni sú v doterajšom priebehu ligy suverénny, body stratili prvýkrát premiérovo v poslednom kole, keď na ihrisku Slovana Bratislava remizovali 1:1.

"Určite nás čaká doteraz najťažší zápas sezóny, aj keď sme už hrali proti Slovanu Bratislava. Hrať v Žiline je enormne náročné, treba sa však pobiť o čo najlepší výsledok," prezradil pred zajtrajším súbojom náš ľavý bek Jakub Krč.

V posledných piatich ligových zápasoch sme bodovali iba raz, stalo sa tak po domácej remíze 2:2 proti Ružomberku. Postavenie v tabuľke sme si v úvode sezóny rozhodne predstavovali inak. Do zápasu proti favoritovi pôjdeme s cieľom nechať na ihrisku všetko a bodovať.

Výkop zápasu je naplánovaný na 19:00 h.