V poslednom zápase jesene vyzveme Ružomberok

07.12.2018 | Igor Tabiš

V 18. kole vyzveme na domácom ihrisku MFK Ružomberok.

Sobotňajší zápas 18. kola, v ktorom privítame MFK Ružomberok dá definitívnu bodku za jesennou časťou Fortuna ligy. Posledné zápasy hrané v sobotu rozhodnú o tom, na akých pozíciách v tabuľke prečkajú jednotlivé celky dlhú zimnú prestávku. Ružomberčania privítali v poslednom kole úradujúceho majstra z Trnavy, ktorému nedali šancu a po góloch Gereca, Twardzika a Kostadinova zvíťazili 3:1. Vďaka svojmu nedeľňajšiemu víťazstvu sa v tabuľke vrátili na 4.miesto, keď v doterajších sedemnástich zápasov získali dvadsaťsedem bodov. Nám sa v poslednom kole opäť nedarilo, v Nitre sme vyšli bodovo naprázdno. O osude stretnutia rozhodla pod Zoborom 17.minúta, kedy domáci Kuník zariadil centrovanou loptou tri body pre svoje mužstvo. “V chladnom počasí sme do zápasu nevstúpili dobre, inkasovali sme trochu smolný gól. V druhom polčase sme ovládli zápas, gól sa nám bohužiaľ nepodarilo streliť,” zhodnotil posledný ligový zápas Zezinho.

Pri poslednom vzájomnom meraní síl mali jasne navrch Ružomberčania. V domácom prostredí zvíťazili na začiatku septembra jednoznačne 4:0. Zápas ovplyvnili najmä dva rýchle góly, v 5.minúte domáci viedli už 2:0. Po zmene strán skóroval Ružomberok ešte dvakrát a tešil sa tak z troch bodov. “V prvom zápase sme inkasovali dva rýchle góly, potom bolo náročné, vrátiť sa späť do zápasu,” zaspomínal na prvý vzájomný zápas Marko Tešija.

V sobotu sa na našom štadióne stretnú dve mužstvá, ktoré sa nachádzajú v úplne odlišných situáciách. Boj o prvú šestku, uzatvárajúci účasť v nadstavbovej skupine o titul je veľmi vyrovnaný, šiesta Nitra a rovnako tak aj siedme Michalovce strácajú na Ružomberok iba šesť bodov. Našim futbalistom patrí aktuálne v tabuľke 11. miesto, s náskokom troch bodov na posledný ViOn Zlaté Moravce-Vráble. Trojbodový náskok má pred našim mužstvom aj Podbrezová. Body potrebujeme nielen my, ale aj hostia z Ružomberka. “Pre nás je to veľmi dôležitý zápas z dvoch dôvodov. Je to posledný zápas tejto časti sezóny, preto je dôležité v ňom zvíťaziť. Rovnako by sme radi prerušili negatívnu sériu z posledných zápasov,” povedal chorvátsky stredopoliar FK Senica Marko Tešija.

Posledné štyri vzájomné zápasy proti MFK Ružomberok:

DátumVýsledokGóly
01.09.2018MFK Ružomberok - FK Senica 4:0(Kostadinov, Daniel, Gal-Andrezly, Tandir)
21.10.2017FK Senica - MFK Ružomberok 0:3(Haskič, Kostadinov, Daniel)
30.07.2017MFK Ružomberok - FK Senica 4:0(Kružliak 2, Lačný 2)
06.05.2017FK Senica - MFK Ružomberok 1:2(Pajer - Daniel 2)

Najlepší strelci oboch mužstiev
Ismar Tandir - 8 gólov
Roberto Dias - 5 gólov

Výkop zápasu je naplánovaný na 14:00 hod. Zápas povedie trojica rozhodcov Prešinský - Kováč, Poláček.