V piatok vyzveme ViOn Zlaté Moravce

V piatok vyzveme ViOn Zlaté Moravce

09.09.2020 | Redakce

V 6. kole Fortuna ligy cestujeme do Zlatých Moraviec, kde bude našim súperom domáci ViOn.

Po reprezentačnej prestávke sa ligový kolotoč slovenskej najvyššej súťaže vracia späť na svoje trávniky, v 6. kole Fortuna ligy sa predstavíme na ihrisku súpera. Netradične v piatok podvečer na nás čaká zápas proti FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble.

"Nadviazať na posledný majstrovský výkon v zápase s Nitrou. Samozrejme, aby sme boli úspešní, potrebujeme skórovať góly a priniesť domov zo Zlatých Moraviec nejaké body," priznáva na úvod hlavný tréner FK Senica Anton Šoltis.

V poslednom ligovom vystúpení na domácom ihrisku sme proti futbalistom Nitry neinkasovali, na druhej strane sme nedokázali pretaviť celozápasovú prehavu v gól, čo nakoniec viedlo k deľbe bodov po bezgólovej remíze.

"S výsledkom určite nie sme spokojní, s predvedenou hrou áno, výsledok mal byť ale úplne iný. Mali sme to zvládnuť, je to škoda, ale aj to so sebou prináša futbal. Máme sa od čoho odraziť," prízvukuje hlavný tréner FK Senica.

S rovnakým názorom sa pridáva aj skúsený 33-ročný gólman nášho mužstva Tomáš Fryšták: "Z hľadiska čistého konta je to určite pozitívum a povzbudenie pre mňa a chalanov v obrane. Myslím si však, že z posledného zápasu sa dalo vyťažiť viac. Zápas bol o strelenom góle, ktorý nám bohužiaľ chýbal."

V posledných dvoch ligových zápasoch sme neinkasovali, v ligovom pohári sme si navyše splnili úlohu favorita a po jednoznačnej výhre 7:0 nad Kalinkovom sme si zabezpečili účasť v 3.kole Slovnaft Cupu. Potvrdiť hernú pohodu a získať prvé body z ihriska súpera v tejto sezóne budeme chcieť aj v piatok proti zverencom Ľuboša Benkovského.

"Zápas to bude náročný, stačí sa pozrieť na výsledky Zlatých Moraviec - dokázali hrať vyrovnaný zápas proti Dunajskej Strede, Slovan doma porazili. Musíme vychádzať z kompaktnej obrany, smerom dopredu sme schopní byť nebezpeční," dodáva na záver gólman FK Senica Tomáš Fryšták.

Výkop zápasu je naplánovaný na 19:00 h, zápas odvysiela naživo stanica Huste TV.


 
Súvisiace články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Mládež v akcii: Výsledkový servis

Mládež v akcii: Výsledkový servis

28.9. | Redakce
V derby prehra dvojgólovým rozdielom

V derby prehra dvojgólovým rozdielom

26.9. | Redakce
Zápasový bulletin: FK Senica - FC Spartak Trnava

Zápasový bulletin: FK Senica - FC Spartak Trnava

26.9. | Redakce

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu