V osemfinále Slovnaft Cupu proti MFK Ružomberok

V osemfinále Slovnaft Cupu proti MFK Ružomberok

29.10.2019 | Igor Tabiš

V osemfinále Slovnaft Cupu budú našim súperom futbalisti MFK Ružomberok.

Prvou prekážkou v náročnom anglickom týždni bude pre naše mužstvo MFK Ružomberok, s ktorým si zmeriame sily v rámci osemfinálového zápasu Slovnaft Cupu.

"Očakávam rovnaký zápas, ako naposledy v lige. Ružomberok má dobrých hráčov, ktorí dokážu hrať dobrý futbal. Zápas bude otvorený, verím však, že postúpime do ďalšieho kola," vysvetľuje na úvod argentínsky gólman FK Senica Federico Taborda.

V poslednom pohárovom vystúpení proti treťoligistovi z Malženíc sa 30-ročný gólman prezentoval výborným výkonom. K viacerým dôležitým zákrokom počas deväťdesiatich minút pridal aj dve zlikvidované penalty v rozstrele, čím nám zabezpečil účasť medzi šestnástkou najlepších tímov v slovenskom pohári. 

"Splnili sme si svoju povinnosť, vždy je náročné, keď v pohári hráte proti mužstvu z druhej či tretej ligy," komentoval v krátkosti výkon proti OFK Malženice Federico Taborda. Na margo dvoch chytených penált v rozstrele dodáva:

"Bolo to pre mňa náročné, nevedel som, čo očakávať od ich hráčov. Snažil som sa byť najmä sústredený, nakoniec mi pomohol aj Boh."

Futbalisti Ružomberka vyradili pri svojej ceste pohárom postupne OŠK Švošov (6:0), MŠK Fomat Martin (2:0) a TJ Mladosť Kalša (6:2). Aj v štvrtom zápase sa predstavia na ihrisku súpera, výhoda domáceho prostredia bude teda po troch zápasoch na ihriskách súperov na našej strane. 

Po najtesnejšej výhre proti Rohožníku (1:0) prišlo v 3.kole Slovnaft Cupu pohodlné víťazstvo proti Pezinku (6:0). V poslednom pohárovom zápase sme sa však poriadne vytrápili. Stalo sa tak na ihrisku účastníka TIPOS III.ligy západ OFK Dynamo Malženice. O našom postupe do ďalšieho kola sa nakoniec rozhodlo v penaltovom rozstrele.

Výkop zápasu je naplánovaný na 17:30 hod. 


 
Súvisiace články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Reštart súťaže: začíname doma, proti Trenčínu pred TV kamerami

Reštart súťaže: začíname doma, proti Trenčínu pred TV kamerami

3.6. | Redakce
Legionári na hodine slovenčiny

Legionári na hodine slovenčiny

3.6. | Redakce
Predĺženie spolupráce so značkou Hummel

Predĺženie spolupráce so značkou Hummel

2.6. | Redakce

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu