V novej sezóne kapitánom Juraj Piroska

V novej sezóne kapitánom Juraj Piroska

06.08.2020 | Redakcia

Kapitánom FK Senica bude v novej sezóne najskúsenejší hráč mužstva - Juraj Piroska.

Do novej sezóny vstúpime so staronovým kapitánom, kapitánsku pásku bude v ligovom ročníku 2020/21 nosiť na svojom rukáve hrajúca legenda klubu s číslom 33 - Juraj Piroska.

"Nebola to vec, ktorú by som nejako veľmi riešil, prijal som to rád. Už to je nejaký ten rok, čo nosím kapitánsku pásku. Samozrejme ma to teší, vážim si túto dôveru," vysvetľuje na úvod Juraj Piroska.

Úloha lídra na ihrisku či v kabíne pre neho nebude žiadnou novinkou. Už v minulosti viedol senické mužstvo ako kapitán, túto funkciu zastával aj počas svojho nedávneho pôsobenia v FC Petržalka.

"V minulosti, keď som v senickom drese nosil kapitánsku pásku bolo mojou snahou byť pre hráčov a trénerov pomocnou rukou a človekom, na ktorého sa budú môcť spoľahnúť či už na ihrisku, alebo mimo neho. Pre mužstvo a svojich spoluhráčov tu budem stále," vysvetľuje hráč s ikonickým číslom 33 na senickom drese.

Rodák z Bratislavy bol pri najväčších úspechoch nášho mužstva, na ihrisku zažil zápasy v predkolách Európskej ligy, v sezóne 2013/14 strelil 13 ligových gólov, vďaka ktorým sa stal druhým najlepším strelcom našej súťaže. Teraz je ako najstarší a najskúsenejší hráč súčasťou mladej kabíny, ktorej vekový priemier je na úrovni 22 rokov.

"Myslím si, že kolektív si v kabíne za ten krátky čas sadol veľmi dobre. Začala sa tu tvoriť jedna výborná partia. Verím, že si to celé spolu ešte viac sadne a pomôžeme si navzájom, pretože iba vtedy môžeme byť ako kolektív úspešní," hovorí Juraj Piroska.

S akými cieľmi budeme vstupovať do novej ligovej sezóny? "Chceme sa prezentovať futbalom, ktorý priláka fanúšikov späť na tribúny. Chceme aby videli, že na ihrisku držíme všetci spolu a bojujeme za tento klub," dodáva na záver kapitán FK Senica Juraj Piroska.

"Je to najskúsenejší hráč nášho mužstva, líder kabíny a zároveň aj predĺžená ruka trénera. Pri tejto voľbe nebolo nad čím premýšľať," okomentoval v skratke voľbu nového kapitána mužstva tréner FK Senica Anton Šoltis.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Mládež v akcii: Výsledkový servis

Mládež v akcii: Výsledkový servis

28.9. | Redakce
V derby prehra dvojgólovým rozdielom

V derby prehra dvojgólovým rozdielom

26.9. | Redakce
Zápasový bulletin: FK Senica - FC Spartak Trnava

Zápasový bulletin: FK Senica - FC Spartak Trnava

26.9. | Redakce

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu