V nedeľu privítame lídra súťaže

V nedeľu privítame lídra súťaže

17.09.2020 | Redakce

V 7. kole Fortuna ligy na nás čaká veľká výzva, na domácom štadióne privítame vedúce mužstvo súťaže - FC DAC 1904 Dunajská Streda.

V 7. kole Fortuna ligy sa predstavíme na domácom ihrisku, súperom našich futbalistov bude v nedeľu podvečer aktuálny líder súťaže - FC DAC 1904 Dunajská Streda.

"Privítame prvé mužstvo v tabuľke, z našej strany máme čo zlepšovať. Verím, že sa rehabilitujeme najmä za neúspech v pohári a že si chlapci vstúpia do seba a podajú oveľa emotívnejší výkon, ktorý budeme veľmi potrebovať. Kvalita súpera je obrovská, sú tam silné individuality," otvára na úvod predzápasový rozhovor hlavný tréner FK Senica Anton Šoltis.

V poslednom ligovom vystúpení sme dokázali bodovať, po remíze 2:2 na ihrisku Zlatých Moraviec sme si do tabuľky pripísali cenný bod. Chuť nám však pokazil nevydarený pohárový zápas na ihrisku TJ Rovinka. Po slabom výkone a prehre 3:2 sa so Slovnaft Cupom lúčime v tejto sezóne už v 3. kole.

"Zápas sa nedá hodnotiť inak ako zle, nezvládli sme ho sami a preto nemôžeme hľadať výhovorky. Musíme sa k tomu postaviť tak ako to je, sklamali sme ako mužstvo," priznáva otvorene kapitán mužstva Juraj Piroska.

Zverenci nemeckého trénera Bernda Storcka odštartovali ligový ročník 2020/21 vo veľkom štýle. Po šiestich odohraných zápasoch majú na svojom konte plný počet bodov a zaslúžene sú aktuálnym ligovým lídrom.

"Dunajská Streda má výbornú formu a kvalitné mužstvo či už v ofenzíve alebo defenzíve. Máme pred nimi rešpekt, určite sa ich však nebojíme. Verím, že sa dáme dokopy a v zápase urobíme maximum preto, aby sme boli úspešní," vysvetľuje Juraj Piroska.

Mužstvo zo Žitného ostrova pozná dokonale dvojica hráčov FK Senica - brankár Adrián Slančík a krajný obranca Milan Šimčák. Oba letné posily boli súčasťou mužstva Dunajskej Stredy od leta 2018.

"Na zápas sa teším, bude to samozrejme trochu špecifické, strávil som tam dva roky. Uvidíme, čo priniesie samotný zápas," dodáva na záver Milan Šimčák.

Výkop zápasu je naplánovaný na 19:00 h, zápas odvysiela naživo Huste TV.

Stále platí, že všetci fanúšikovia sú na štadióne povinní dodržiavať hygienické opatrenia, rovnako je potrebné mať prekryté horné dýchacie cesty (rúško/šatka). Rady, ktoré sú ohradené páskou musia zostať počas zápasu voľné. Ak je rad, do ktorého má fanúšik zakúpenú permanentku resp. lístok ohradený páskou, je nutné nájsť si voľné miesto na sedenie v nasledujúcom rade. Touto cestou žiadame všetkých fanúšikov, aby pri usádzaní na štadióne boli voči sebe ohľaduplní a dospeli k vzájomnému pochopeniu a dohode. 

Zároveň podľa najnovších opatrení Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky nebudú v nedeľu na štadióne otvorené stánky s občerstvením.


 
Súvisiace články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Pokračovať v predvedenom výkone

Pokračovať v predvedenom výkone

1.12. | Redakce
Napriek solídnemu výkonu krutá prehra

Napriek solídnemu výkonu krutá prehra

29.11. | Redakce
Zápasový bulletin: FK Senica - ŠK Slovan Bratislava

Zápasový bulletin: FK Senica - ŠK Slovan Bratislava

29.11. | Redakce

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu