V nedeľu poslednýkrát doma v tomto roku, súperom MŠK Žilina

V nedeľu poslednýkrát doma v tomto roku, súperom MŠK Žilina

06.12.2019 | Igor Tabiš

V 18.kole Fortuna ligy privítame na domácom štadióne futbalistov MŠK Žilina.

Posledný zápas v tomto roku na domácom štadióne a zároveň aj posledné kolo jesennej časti Fortuna ligy. V nedeľu privítame na domácej pôde mužstvo MŠK Žilina.

Tri ligové kolá bez prehry podčiarknuté dobrými výkonmi na ihriskách súperov v posledných dvoch súbojoch. Ani v jednom z nich sme však nedokázali získať plný počet troch bodov. V poslednom ligovom zápase sme na ihrisku Zlatých Moraviec neinkasovali, na druhej strane sme nedokázali streliť potrebný gól, ktorý by nám do tabuľky pripísal tri body. Po bezgólovej remíze máme na konte 19 bodov, vďaka čomu nám momentálne patrí v tabuľke 9. miesto.

"Zo zápasu som sklamaný, chceli sme na ihrisku súpera získať tri body. Samozrejme, ani bod nie je zlý, vďaka trom by sme však mohli byť v prvej šestke. Mrzia ma tieto okolnosti, s výkonom v zápase som ale spokojný. Zápasy proti Zlatým Moravciam sú vždy náročné, rovnako ako aj v minulej sezóne. Odohrali sme dobrý zápas," prezradil svoje pocity zo zápasu 17.kola kapitán mužstva Roberto Dias.

Po dvoch zápasoch na ihriskách súperov na nás čaká súboj na domácom ihrisku proti MŠK Žilina, ktorý zároveň uzavrie jesennú časť sezóny 2019/20. Šošonom patrí v ligovej tabuľke 3.miesto so ziskom 32 bodov. Výkony zverencov trénera Jaroslava Kentoša zaostávajú v posledných zápasoch za očakávaniami. Tretí celok tabuľky sa naposledy radoval z víťazstva ešte v 13. kole, keď na ihrisku Spartaka Trnava uhrali najtesnejšie víťazstvo. Počas týždňa sa skončila aj ich pohárová cesta v Slovnaft Cupe, kedy nestačili na Tehelnom poli na futbalistov Slovana Bratislava (2:0).

Pod Dubňom sme v tejto sezóne utrpeli dosiaľ najvyššiu prehru, Šošonom sme podľahli rovnako ako v minulej sezóne - 5:0. Výkon v prvom polčase spomínaného zápasu nebol zlý, o našej vysokej prehre rozhodol najmä zlý druhý polčas a neefektivita v koncovke. "Zápasy proti Žiline sú ťažké, v lige má ich tím obrovskú kvalitu. Ich hráči majú kvalitu. My však v nedeľu musíme podať lepší výkon ako náš súper," vysvetľuje v krátkosti náš brazílsky stopér.

Posledných desať vzájomných ligových súbojov vyznelo lepšie v prospech nášho nedeľnajšieho súpera. Futbalisti Žiliny sa tešili z víťazstva v šiestich prípadoch, my sme dokázali zvíťaziť v troch prípadoch a iba raz došlo k deľbe bodov. V poslednom domácom súboji sme na jar podľahli Žiline 1:0 - išlo o zápas 20. kola. Naopak, posledné domáce víťazstvo nad týmto súperom sme dosiahli v sezóne 2017/18, kedy sme po góloch Vaščaka, Šefčíka, Medveděva a Kováča triumfovali vysoko 4:1.

Výkop 18 .kola Fortuna ligy proti MŠK Žilina je naplánovaný na 15:00 h, zápas odvysiela naživo stanica Orange Sport.


 
Súvisiace články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Akadémia aj naďalej bez tréningového procesu

Akadémia aj naďalej bez tréningového procesu

13.3. | FK Senica
Prvé dve kolá nadstavby zrušené

Prvé dve kolá nadstavby zrušené

9.3. | FK Senica
Dôležitý oznam pre rodičov detí v Akadémii FK Senica

Dôležitý oznam pre rodičov detí v Akadémii FK Senica

9.3. | FK Senica

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu