V nedeľu chceme potešiť fanúšikov

V nedeľu chceme potešiť fanúšikov

05.12.2019 | Igor Tabiš

Už v nedeľu nás čaká posledný súťažný zápas v tomto roku na domácom štadióne. Pred blížiacim sa zápasom proti Žiline sme vyspovedali odchovanca klubu Denisa Baumgartnera.

"Zápas hodnotím vcelku pozitívne, naša hra bola dobrá. Nepodarilo sa nám ale skórovať, a tak sú to pre nás stratené dva body," okomentoval naše posledné ligové vystúpenie v Zlatých Moravciach Denis Baumgartner. Aj tentokrát sme si v ligovom súboji body so súperom delili, po remíze 2:2 pod Čebraťom sme uhrali v 17. kole bezgólovú remízu proti Zlatým Moravciam.

Rovnako ako v Ružomberku, aj na ihrisku Zlatých Moraviec sme si vypracovali viaceré príležitosti. Na rozdiel od súboja pod Čebraťom sme v poslednom ligovom vystúpení gól nestrelili. Dva body z dvoch zápasoch na ihriskách súperov je rozhodne dobrá vizitka, vzhľadom k priebehu oboch zápasov je pre nás tento bodový zisk ale neuspokojivý.

"Môžem skonštatovať, že sme získali dva body a stratili štyri. Minimálne jeden zápas sme si zaslúžili vyhrať. Presvedčili sme však samých seba, že dokážeme hrať dobrý futbal," priznáva 21-ročný odchovanec klubu.

Jesennú časť aktuálnej sezóny zakončíme na domácom ihrisku. V nedeľu privítame aktuálne tretí celok ligovej tabuľky - MŠK Žilina. Šošnom sme v prvom vzájomnom súboji v tejto sezóne podľahli vysoko 5:0.

Odčiniť prehru zo 7. kola môžeme pri poslednom domácom zápase v tomto kalendárnom roku: "Očakávam dobrý zápas, Žilina sa snaží hrať futbal. V posledných stretnutiach aj my dokazujeme, že vieme hrať dobrý futbal smerom dopredu. Môže to byť naozaj zaujímavý zápas."

Futbalisti Žiliny odohrali v stredu osemfinálový zápas Slovnaft Cupu na ihrisku Slovana Bratislava (2:0). Môže mať tento fakt nejaký vplyv na ich výkon v nedeľňajšom zápase? "Ťažko povedať, osobne ma veľmi nezaujíma, kedy a s kým hrá Žilina. My sa budeme snažiť pripraviť na zápas rovnako, ako doteraz - Žilinu budeme chcieť poraziť."

Talentovaný ofenzívny futbalista sa do nášho klubu vrátil v lete po takmer piatich rokoch strávených prevažne v zahraničí. Najmä v posledných zápasoch dostáva ľavonohý futbalista stále viac a viac priestoru na ihrisku.

"Teší ma, že momentálne dostávam viac priestoru. Na druhej strane ma to trocha mrzí, pretože v nedeľu to bude posledný ligový zápas. Pomaly sa dostávam do zápasového tempa. Herná prax je pre futbalistu najdôležitejšia," vysvetľuje bývalý hráč Sampdorie Janov.

Je niečo, čo by chcel Denis Baumgartner odkázať fanúšikom pred posledným domácim zápasom v tomto roku?: "Aby prišli na štadión v čo najväčšom počte, možno aj plný štadión, ak by sa dalo (úsmev). V poslednom domácom zápase by sme chceli predviesť hru, ktorou sme sa prezentovali v posledných zápasoch. Veríme, že ich to bude na tribúnach baviť."

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Akadémia aj naďalej bez tréningového procesu

Akadémia aj naďalej bez tréningového procesu

13.3. | FK Senica
Prvé dve kolá nadstavby zrušené

Prvé dve kolá nadstavby zrušené

9.3. | FK Senica
Dôležitý oznam pre rodičov detí v Akadémii FK Senica

Dôležitý oznam pre rodičov detí v Akadémii FK Senica

9.3. | FK Senica

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu