V druhom kole vyzveme na Myjave futbalistov Serede

V druhom kole vyzveme na Myjave futbalistov Serede

26.07.2019 | Igor Tabiš

V 2.kole Fortuna ligy na nás čaká mužstvo ŠKF iClinic Sereď, zápas sa odohrá v sobotu (27.07.) na Myjave.

Novú sezónu sme odštartovali trojbodovým vstupom. V zápase 1.kola Fortuna ligy sme na domácom štadióne porazili futbalistov AS Trenčín 3:1. Tri body sa nerodili ľahko, v zápase sme museli dohánať jednogólové vedenie súpera. Zlom nastal v druhom polčase, kedy vyrovnal striedajúci Eneji Peter Moses. Ten istý hráč nás poslal deväť minút pred koncom zápasu do vedenia, kedy jeho tečovaná strela skončila za chrbtom bezmocného gólmana.

“Po psychologickej stránke je určite výborné, ak prehrávate a otočíte výsledok zápasu. Zvlášť s mužstvom, akým je Trenčín. Bol to ťažký zápas, majú to postavené na individuálnej kvalite a držaní lopty. Je náročné, s nimi hrať. Množstvo času v zápase hráte bez lopty. Chvalabohu, že sa nám zápas podarilo otočiť a získali sme tri body,” vrátil sa prvému súťažnému zápasu novej sezóny tréner FK Senica Michal Ščasný.

V 2.kole nás čaká mužstvo ŠKF iClinic Sereď. Na trénerskú lavičku minuloročného nováčika Fortuna ligy zasadol v lete macedónsky tréner Slavče Vojneski. Ligová premiéra vo Fortuna lige 45-ročnému trénerovi nevyšla, Sereď v 1.kole podľahla Spartaku Trnava na jeho štadióne 0:2.

“Očakávam ťažký zápas, minulý rok sme s nimi v rovnakých podmienkach trochu smolne prehrali. Musíme sa na to podstivo pripraviť a odviesť na ihrisku maximum,” povedal v krátkosti obranca Erik Otrísal.

Zápas 2.kola medzi našim mužstvom a Sereďou sa odohrá na štadióne Spartaka Myjava, kde budú v tejto sezóne futbalisti Seredi hrávať svoje domáce zápasy. Futbalové prostredie na kopaniciach je nám dobre známe, v jarnej časti minulej sezóny sme sa na rovnakom štadióne predstavili hneď dvakrát v súboji proti Trenčínu. Pri našej prvej ligovej konfrontácii sme v minulej sezóne s mužstvom Serede hrali na rovnakom štadióne. 


Výkop zápasu je naplánovaný na 19:00.

Zápas povedie trojica rozhodcov Gemzický - Bobko, Jánošík.

 
Súvisiace články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Prekaziť hernú a výsledkovú pohodu súpera

Prekaziť hernú a výsledkovú pohodu súpera

19.11. | Igor Tabiš
Michal Ščasný:

Michal Ščasný: "Mužstvo má potenciál. Hráči vedia, aký je náš cieľ."

18.11. | Igor Tabiš
Mládež v akcii: Výsledkový servis mládeže (11.11. - 17.11.)

Mládež v akcii: Výsledkový servis mládeže (11.11. - 17.11.)

18.11. | Igor Tabiš

Copyright © 2019 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu