V 17. kole sa predstavíme na ihrisku Nitry

30.11.2018 | Igor Tabiš

V predposlednom jesennom kole sa predstavíme na ihrisku Nitry.

Záver jesennej časti Fortuna ligy je tu, v poslednom jesennom zápase na ihrisku súpera sa predstavíme v Nitre. Pri poslednom domácom zápase proti Michalovciam sme nedokázali nadviazať na predchádzajúce víťazstvá proti Podbrezovej a Zlatým Moravciam. Hostia rozhodli o svojom víťazstve šesť minút pred koncom zápasu po rýchlych protiútokoch, keď sa strelecky presadili Sulley a Rota. Ešte napínavejší priebeh mal posledný zápas futbalistov Nitry, ktorí po víťazstve 3:2 brali z Trnavy všetky tri body. Rozhodujúce góly padli v nadstavenom čase z kopačiek Taiwa a Machovca. "Zápas sa mi hodnotí ťažko. Stratili sme tri body na domácom ihrisku, čo je veľká škoda. Dvakrát sa nám podarilo dorovnať, potom to záviselo od toho, kto strelí tretí gól. Za stavu 2:2 sme mali dobré príležitosti na skórovanie, bohužiaľ sme ich nepremenili. V závere sme prepadli a z dvoch prečíslení sme dostali dva góly. V závere sme boli bezzubí a tak si súper odniesol domov všetky tri body," vrátil sa k poslednému zápasu Juraj Kotula.

Od nášho sobotňajšieho súpera nás v tabuľke delia štyri body. Nitrania sa po poslednom víťazstve bodovo dotiahli práve na futbalistov Spartaka Trnava. Na rozdiel troch bodov sa k nám priblížili Zlaté Moravce-Vráble, ktoré zdolali Podbrezovú 1:0. Pri prvom vzájomnom zápase v aktuálnej sezóne sa zrodila remíza 1:1. V 58.minúte poslal hostí do vedenia Fábry, ktorý zakončil peknú akciu do prázdnej brány. Cenný bod pre nás zariadil vyrovnávajúcim gólom francúzsky futbalista Sacha Petshi, pre ktorého to boli prvé minúty v senickom drese. "Tento týždeň bol pre nás veľmi produktívny, pracovali sme seriózne a tvrdo. Zápas proti Nitre je pre nás veľmi dôležitý, chceme v ňom získať tri body, ktoré sme stratili na domácom ihrisku proti Michalovciam. Náš cieľ je jasný, chceme sa zlepšovať a umiestniť v tabuľke lepšie, ako to bolo v prvej polovici základnej časti," vysvetľuje Richard Celis.

Pri štyroch vzájomných zápasoch z minulej sezóny sme futbalistov Nitry nedokázali zdolať. V základnej časti sme najprv prehrali na domácom ihrisku 1:0, následne v Nitre uhrali bezgólovú remízu. V nadstavbovej časti sme zopakovali domácu prehru o jeden gól, v zápase na ihrisku Nitry, v ktorom sme už mali potvrdenú definitívu účasti v baráži Fortuna ligy sme prehrali 5:2. Do streleckej listiny sa vtedy zapísala dvojica Kováč-Podhorin.

Výkop zápasu je naplánovaný na 14:00 hod. Zápas povedie trojica rozhodcov Smolák - Tomčík, Hrmo.

Posledné štyri vzájomné zápasy proti FC Nitra:

FK Senica - FC Nitra 1:1 (Petshi)

FC Nitra - FK Senica 5:2 (Kováč, Podhorin)

FK Senica - FC Nitra 0:1

FC Nitra - FK Senica 0:0

Najlepší strelci oboch mužstiev (2018/19): Roberto Dias (5 gólov) -  Tomáš Vestenický (7 gólov)

Čisté kontá: Federico Taborda (3) - Lukáš Hroššo (2)

Odohrané minúty: Juraj Kotula (1 350) - Ján Chovanec (1 433)