U19 s prvou domácou výhrou, U17 uspela na ihrisku lídra súťaže

Našim dorasteneckým kategóriam sa v poslednom kole proti Žiline darilo.

1. liga starší dorast

FK Senica - MŠK Žilina   3:2 (1:1)

Zostava: Kováč - Kučera, Mihál, Matta, Parma, Horniak (90. Zula), Totka, Sekerka, Pochylý (78. Meňuš), Martišiak, Mička (46. Lichý)

Vladimír Včelka (tréner): "Na Žilinu sme sa pripravovali, vedeli sme v čom je silná a naopak, kde má slabiny. Súper začal v zápase lepšie, predvádzal kombinačnú hru s nacvičenými signálmi. My sme sa im snažili vyrovnať v osobných súbojoch a čakali sme na svoju šancu. Ujali sme sa vedenia po rýchlom protiútoku a nádhernej strele Mičku. Žilina vyrovnala po hrubej chybe našej obrany za desať minút po našom góle. Až do polčasu sa útoky a šance striedali na obidvoch stranách, ale boli nevyužité. Druhý polčas sa začal hrať viac v našej réžii. Strelili sme v 58. minúte gól Sekerkom po krásnej akcii Kučeru. Za tri minúty pridal Martišiak po výbornom atakovaní súpera a prihrávke Totku tretí gól. Súper sa dostal do mierneho tlaku, aj keď my sme stále hrozili z protiútoku. Podarilo sa im v 71. minúte znížiť a my sme sa až dokonca zápasu báli o výsledok. Aj keď nejaké situácie sme tam mali, hlavne v poslednej minúte, kedy sme išli dvaja na jedného ale skórovať sa nám nepodarilo. Vyhrali sme vo veľmi kvalitnom zápase čo nás veľmi teší."

Odkaz na zápas: FK Senica U19 - MŠK Žilina U19

1. liga mladší dorast

MŠK Žilina - FK Senica   0:1 (0:0)

Rudolf Bíly (tréner): “Do Žiliny sme sme cestovali bez Rampáčka, Lišku, Jablonického, Hlaváča ale s cieľom a odhodlaním odohrať kvalitné stretnutie s lídrom súťaže. Hneď od prvej do poslednej minúty sa hral rýchly, dynamický a technický futbal, v ktorom obidve mužstvá potvrdili svoje kvality. U chlapcov zo Žiliny bolo vidieť obrovskú individuálnu kvalitu na každom poste a prvých 15-20 minút dominovali, ale my sme to dokázali ustáť aj vďaka Chropovskému v bráne a taktickej pripravenosti chlapcov. Postupne sme sa rýchlym prechodom dostávali do zápasu a v druhom polčase sme už boli dominantnejší a možno aj šťastnejší a vďaka gólu Belka sme vyhrali 1:0. Musím však priznať, že Žilina bola výborná a mala dosť gólových príležitostí, ale vďaka odhodlanému a taktickému výkonu sme vyhrali a veľmi sa tešíme. Chlapcom ďakujem za fantastický výkon."

Odkaz na zápas: MŠK Žilina U17 - FK Senica U17

MŠK Žilina - FK Senica   11:2 (6:2)

Jozef Uhlár (tréner): "V Žiline sme utŕžili poriadnu futbalovú facku. Domáci boli vo všetkých herných činnostiach lepší. Jasne dominovali v hre 1-1, kombinačným schopnostiam sme sa nestačili čudovať, ovládanie lopty bolo na vysokej úrovni, no a so zakončením nebol problém, aj keď sme im to vo veľkej miere uľahčili. Ešte za stavu 2:1 mal veľkú šancu vyrovnať Borúfka, no prestrelil domáci bránku. Po taktickej stránke sme hlboko sklamali, niektorí hráči jednoducho nepochopili spôsob našej hry a hrali akoby niekde na lúke alebo ulici."

Odkaz na zápas: MŠK Žilina U16 - FK Senica U16