U15-ka na halových majstrovstvách Slovenska len krôčik od senzácie

21.12.2018 | Igor Tabiš

Futbalisti našej U15-ky bojovali do poslednej chvíle o postup na celoslovenské finále halových majstrovstiev.

V pondelok (17.12.) sa na Myjave konalo druhé kolo halových majstrovstiev Slovenska starších žiakov (U15). Po postupe z prvého kola sa na turnaji predstavili aj naši futbalisti vedení trénerom Stanislavom Šturdíkom. Konkurencia mužstiev bola v druhom kole logicky kvalitnejšia, na turnaji sa okrem nášho mužstva predstavil aj ŠK Slovan Bratislava, FC Spartak Trnava a FC Petržalka. Hralo sa systémom každý s každým a do celoslovenského januárového finále postupoval víťaz skupiny. Naši futbalisti získali 12 bodov, rovnako ako Spartak Trnava. O postupujúcom rozhodli vzájomné zápasy, ktoré lepšie vyzneli v prospech nášho súpera.

Stanislav Šturdík (tréner FK Senica U15): "Chlapci podali na turnaji výborné výkony a dobre reprezentovali klub. Nebyť slabších chvíľ v zápasoch s Trnavou, mohlo sa zrodiť prekvapenie v podobe nášho postupu na finálový turnaj v Púchove. Nakoniec pri rovnosti bodov rozhodli vzájomné zápasy s víťaznou Trnavou, ktoré mali lepšie. Musíme športovo uznať kvalitu súpera a popriať im vo finále veľa šťastia."

Výsledky:

FK Senica - FC Spartak Trnava 2:7 (Bíly, Macho)

FK Senica - ŠK Slovan Bratislava 4:3 (Macho 2, Hegyi, Dobiáš)

FK Senica - FC Petržalka 4:0 (Macho 2, Hegyi, Dobiáš)

FK Senica - FC Petržalka 4:2 (Macho, Hegyi, Škodáček, Bíly)

FK Senica - ŠK Slovan Bratislava 4:2 (Macho 2, Dobiáš 2)

FK Senica - FC Spartak Trnava 1:4 (Dobiáš)

Konečné poradie:

1. FC Spartak Trnava - 12 bodov (28:16)

2. FK Senica - 12 bodov (19:18)

3. ŠK Slovan Bratislava - 9 bodov (20:17)

4. FC Petržalka - 3 body (10:26)

FK Senica U15 na turnaji reprezentovali títo hráči: Dominik Čermák, Nicolas Demo, Michal Ladislav, Denis Surový, Matúš Pavlovič, Lukáš Jurka, Marek Macho, Kristián Vávra, Tomáš Krč, Adam Bíly, Damián Dobiáš, Pavol Škodáček, Tomáš Režnák, Norbert Hegyi, David Kudláč.

V sobotu proti Petržalke, známe mená súperov na sústredení v Turecku

18.1. | Igor Tabiš
V úvodnom zápase prípravy remíza s Banskou Bystricou

16.1. | Igor Tabiš
Mládež v akcii: Žiačky WU15 vybojovali postup do 3.kola na halových majstrovstvách Slovenska