”Tvrdohlavý” Pavlík: Moja lebka prežila už väčšie otrasy

"Tvrdohlavý" Pavlík: Moja lebka prežila už väčšie otrasy

03.09.2013 | Milan Ondruš, foto: Marián Bazala

Bol 3. marec 2012. Seničania v domácom corgoňligovom súboji privítali Nitru. A hoci Záhoráci vyhrali pomerne hladko 3:1, jeden z nich na tento zápas, veru, nespomína v najlepšom. Petr Pavlík v jednom súboji inkasoval ranu súperovým kolenom do hlavy, zosypal sa na trávnik a na chvíľu upadol do bezvedomia. Bolo to strašné, krv tuhla v žilách. Našťastie, prasknutá lebka sa nepotvrdila, diagnóza silný otras mozgu však Pavlíka na pár týždňov vyradil z hry.

Na túto scénu si mnohí spomenuli v piatkovom domácom stretnutí proti Žiline. Pavlík šiel do hlavičkového súboja so súperovým útočníkom. Ten mu však nastavil lakeť a „holuba“ trafil do hlavy. 26-ročný obranca ostal okamžite nehybne ležať na tráve. „Bola to tvrdá rana. Vôbec neviem, či ma trafil lakťom, alebo sme sa zrazili hlavami,“ opisuje nepríjemnú situáciu Pavlík, ktorý po tom, čo ho z trávnika odniesli na nosidlách, musel nútene striedať.

„Počul som, že mi ľudia tlieskajú, keď ma niesli z trávnika. Chcel som aj zdvihnúť ruku a zamávať, no nedalo sa. Nedalo sa mi dokonca udržať oči otvorené. Bralo ma na spánok. Bebe (pozn. Róbert Beblavý – masér) ma stále budil, fackal ma, aby som nezaspal,“ opisuje u fanúšikov mimoriadne obľúbený futbalista krušné chvíle náramne pripomínajúce marec 2012. Hrôzostrašný scenár sa našťastie neopakoval. Pavlík sa po chvíli prebral a cítil sa v pohode. Zvyšok zápasu sledoval spod tribúny s bandážou na hlave. Po stretnutí si dokonca vychutnal i pozápasovú ďakovačku. „Je to dobré. Moja hlava je kameň. Prežila už iné otrasy,“ smeje sa po zápase český obranca.

Nielen Pavlík mal v poslednom období zdravotné problémy. Tie vykazoval aj Opiela, Jakubov, dlhodobo zranený je Cristovam a na operáciu menisku sa chystá Lamine Diarrassouba. „Už proti Podgorici som cítil bolesť v kolene. Vyšetrenie vtedy nepotvrdilo poškodený meniskus, a tak som pokračoval v tréningu. Dokonca som naskočil i do zápasu. Bolesť utíchla, no teraz sa znova objavila a ešte väčšia. V najbližších dňoch by som mal podstúpiť operáciu,“ hovorí Diarrassouba.

Reprezentačná prestávka tak prišla vhod. Po nej sa bude môcť do hry zapojiť už i potrestaný kapitán Tomáš Kóňa, ktorému vypršal päťzápasový dištanc.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Červený kotel je späť, už v piatok proti Zlatým Moravciam

Červený kotel je späť, už v piatok proti Zlatým Moravciam

20.8. | Igor Tabiš
Ukázali sa v pozitívnom svetle. Mladíkov však mrzí strata bodov

Ukázali sa v pozitívnom svetle. Mladíkov však mrzí strata bodov

19.8. | Igor Tabiš
Štyri góly, dve penalty a bod proti Ružomberku po remíze 2:2

Štyri góly, dve penalty a bod proti Ružomberku po remíze 2:2

17.8. | Igor Tabiš

Copyright © 2019 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu