Trénerská výmena. Novým kormidelníkom FK Senica Juraj Sabol

Trénerská výmena. Novým kormidelníkom FK Senica Juraj Sabol

08.09.2015 | Tlačová správa FK Senica

Na poste hlavného trénera A-tímu FK Senica dnes skončil Eduard Pagáč, ktorý mužstvo viedol od mája tohto roku. Jeho nástupcom je 31-ročný Juraj Sabol, doterajší tréner MFK Tatran Liptovský Mikuláš.

„Zmluva je postavená na rok s možnosťou využitia ďalšej opcie. Juraj Sabol je ambiciózny tréner, ktorý dostal dôveru nás i majiteľa klubu. Edovi Pagáčovi ďakujeme za odvedenú prácu a novému trénerovi želáme všetko dobré v jeho práci,“ hovorí športový riaditeľ FK Senica Dušan Vrťo.

Juraj Sabol doteraz viedol Tatran Liptovský Mikuláš, ktorý v uplynulej sezóne zaznamenal najväčší úspech seniorského klubu, keď skončil na 4.mieste II. ligy. „Posledných 7 mesiacov som bol pri A-tíme. FK Senica je mojou prvou skúsenosťou s ligovým futbalom, na prácu sa však veľmi teším a som za ňu veľmi vďačný,“ hovorí nový tréner FK Senica Juraj Sabol.

Nový kormidelník A-tímu FK Senica Juraj Sabol.


Kormidelník A-tímu má už za sebou prvý tréning s tímom. „Kabína je mladá, je dynamická a sú v nej zároveň aj skúsení futbalisti, o ktorých sa vedia mladí chlapci oprieť. Som rád, že môžeme začať pracovať. Do prvej reprezentačnej prestávky príde ešte k niekoľkým zmenám najmä v tréningovom procese, potom budú ďalšie zmeny,“ pokračuje Sabol.

Spolu s novým trénerom prichádza do Senice aj nový asistent Michal Ščasný, bývalý vynikajúci futbalista.

Nová trénerská dvojica FK Senica Juraj Sabol a Michal Ščasný


Doterajší asistent Jozef Dojčan smeruje do senickej 19-ky. Jej doterajší tréner Peter Jakuš nahradil Lukáša Kaplana v tíme FK Senica U16. Do realizačného tímu A-tímu FK Senica pribudol aj Dušan Vrťo, ktorý zastáva aj funkciu športového riaditeľa. Spolu s novým trénerom budú mať rovnocenné postavenie, no Juraj Sabol bude zodpovedný za vedenie A-tímu, tréningový proces, bude určovať zostavu i koučovať mužstvo z lavičky. Z dôvodu absentujúcej najvyššej trénerskej licencie u Juraja Sabola (podobne ako u Martina Ševelu v AS Trenčín) bude však oficiálnym trénerom Dušan Vrťo. 

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Mládež v akcii: S plným bodovým ziskom U16 a U15

Mládež v akcii: S plným bodovým ziskom U16 a U15

25.3. | Igor Tabiš
Lukáš Kučera medzi ocenenými športovcami mesta Senica

Lukáš Kučera medzi ocenenými športovcami mesta Senica

22.3. | Igor Tabiš
Mládež v akcii: Víkendový program mládežníckych družstiev

Mládež v akcii: Víkendový program mládežníckych družstiev

22.3. | Igor Tabiš

Copyright © 2019 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu