Traja mladíci podpísali nové kontrakty

Traja mladíci podpísali nové kontrakty

30.06.2014 | Milan Ondruš

Pred nadchádzajúcou sezónou Fortuna ligy Senica opäť omladila káder. S tímom trénuje viacero futbalistov, ktorí nemajú ešte ani 18 rokov. S dvoma takými Záhoráci nedávno podpísali profesionálne kontrakty. Neplnoletú dvojicu Juraj Chvátal, Samuel Mráz navyše dopĺňa talentovaný 19-ročný brankár Denis Kubica.

Všetci traja futbalisti FK Senica – Samuel Mráz, Juraj Chvátal i Denis Kubica – podpísali so svojim materským klubom nové kontrakty. „Samuel Mráz podpísal s FK Senica zmluvu na 3 roky, Juraj Chvátal na 3 roky s následnou 2-ročnou opciou a Denis Kubica na 2 roky s následnou ročnou opciou,“ informoval športový sekretár FK Senica Ivan Tobiáš.

Mladíci dostávajú v senickom drese čoraz viac príležitostí. 17-ročný Juraj Chvátal, mládežnícky reprezentant SR, naskočil v minulej sezóne do štyroch zápasov Corgoň ligy a patril jeho výborné výkony si zaslúžia pozornosť. Ďalšie štarty si nepripísal len pre zranenie ramena a nútenú operáciu. Samuel Mráz, talentovaný útočník, si štart v najvyššej seniorskej súťaži pripísal už ako 16-ročný. Vlani naskočil do ôsmich duelov, pripísal si 335 corgoňligových minút. Na premiérový gól v najvyššej slovenskej súťaži obaja zatiaľ len čakajú. Tretím do partie je 19-ročný brankár Denis Kubica, ktorý chytával v senickom najstaršom doraste U19.

„Dlhodobou filozofiou FK Senica je stavať futbal na vlastných odchovancoch. Je to beh na dlhšiu trať, ale veríme, že to je správna cesta. V našej akadémii je veľa talentovaných futbalistov. Postupne chceme káder stabilizovať a práve naše mladé talenty by mali byť stabilnou súčasťou prvého mužstva,“ hovorí prezident FK Senica Viktor Blažek.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Marin Ljubičić: Viem, aké to je bojovať o záchranu

Marin Ljubičić: Viem, aké to je bojovať o záchranu

8.3. | Igor Tabiš
Kompletný program nadstavbovej časti

Kompletný program nadstavbovej časti

6.3. | Igor Tabiš
Ohlasy po remíze proti Pohroniu

Ohlasy po remíze proti Pohroniu

6.3. | Igor Tabiš

Copyright © 2021 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu