Traja Seničania si zahrajú na MS

Traja Seničania si zahrajú na MS

30.09.2013 | Milan Ondruš

Slovenský futbalový zväz zverejnil nomináciu na tohtoročné majstrovstvá sveta vo futbale do 17 rokov v Spojených Arabských Emirátoch (17.10. – 8.11.). Medzi mladými futbalistami, ktorí si budú plniť svoje futbalové sny, budú aj traja Seničania – MARTIN JUNAS, MAREK RAJNÍK a JURAJ CHVÁTAL.

Chalani sa na turnaj najlepších tímov sveta prebojovali po tom, čo sa na májových majstrovstvách Európy na Slovensku prebili až do semifinále (v semifinále prehrali s Talianskom 0:2). Finálový sen sa Slovákom rozplynul, no práve semifinálová účasť im zabezpečila miestenku na majstrovstvá sveta v Spojených Arabských Emirátoch. „Prehra nás mrzí, no cieľ sme splnili. Na majstrovstvá sveta sa veľmi tešíme,“ hovoril vtedy Seničan Martin Junas, ktorý bol v slovenskej bráne oporou. Spolu s Junasom si finálový šampionát zahrajú ďalší dvaja Záhoráci – Juraj Chvátal Marek Rajník.

17. októbra to vypukne. Zraky futbalových fanatikov, trénerov či agentov z celého sveta sa na tri týždne presunú do Spojených Arabských Emirátov. Úvodný duel stretnutia je na programe 17. októbra o 17:00 tamojšieho času. Na Slovensku bude o dve hodiny menej. Práve malá krajina v srdci Európy turnaj otvorí. V prvom stretnutí na turnaji nastúpia mladí Slováci proti Brazílii (17.10 o 15:00), jednému z favoritov na celkového víťaza. V skupine A sa potom stretnú s Hondurasom (20.10. o 18:00)  a usporiadateľskej krajine Spojeným Arabským Emirátom (23.10. o 18:00).


Nominácia na svetový šampionát v Spojených Arabských Emirátoch
 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Z Trnavy prichádza na hosťovanie Filip Dangubič

Z Trnavy prichádza na hosťovanie Filip Dangubič

21.2. | Igor Tabiš
Mládež v akcii: U12 a U10 s ďalšími futbalovými skúsenosťami

Mládež v akcii: U12 a U10 s ďalšími futbalovými skúsenosťami

18.2. | Igor Tabiš
Trenčínu sme podľahli rozdielom triedy

Trenčínu sme podľahli rozdielom triedy

16.2. | Igor Tabiš

Copyright © 2019 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu