Tomáš Majtán generálku nedohral

06.07.2014 | Milan Ondruš

Bol to výborný zápas. V generálke na o týždeň začínajúci premiérový ročník Fortuna ligy nastúpili proti sebe domáca Senica proti pražskej Slavii. Od úvodných minút sa hral dobrý futbal, škoda len zranenia Tomáša Majtána, ktorý musel striedať už v prvom polčase.

Plynula 24.min zápasu. Po jednom z nevinne vyzerajúcich súbojov sa senická útočná posila Tomáš Majtán ocitla na trávniku. Nedvíhal sa a nepríjemne sa zvíjal v bolestiach, držiac sa pritom za rameno. Z ihriska mu museli pomôcť až nosidlá. Hoci Majtán v najbližších hodinách ešte len absolvuje podrobné vyšetrenia, diagnóza hovorí o ľavom vykĺbenom ramene. „Naposledy som mal s tým problémy asi pred dvoma rokmi. V minulosti som podstúpil i operáciu. Rameno mi po páde na trávnik vyskočilo. Je to veľmi nepríjemná bolesť. Zažil som ju už viackrát Uvidím, čo bude teraz. Zraniť sa týždeň pred začiatkom súťaže, je to smola,“ hovorí Tomáš Majtán. V novembri 2011 zažil Tomáš Majtán niečo podobné. Vtedy v drese MŠK Žilina sa po súboji ocitol na zemi a s bolestivou grimasou ukazoval na ľavé rameno. Paradoxom pritom je, že to bolo pod Dubňom v súboji práve so Senicou.

Namiesto 27-ročného hrotového útočníka prišiel na trávnik o osem rokov mladší Jakub Kosorín a počínal si výborne. Bol aktívny a vypracovával i šance. Jediný gól Seničanov v zápase napokon strelil po prestávke Jan Kalabiška, no na konečných 1:1 vyrovnával v 55.min Nitriansky.

Podobným zranením, ako trápi Tomáša Majtána, si nedávno prešiel i senický mladík Juraj Chvátal. Na jar tohto roku absolvoval operáciu a rameno, zdá sa, drží. O priebežnom zdravotnom stave Majtána budeme informovať.