Tenton Yenne odchádza z FK Senica

Tenton Yenne odchádza z FK Senica

21.01.2021 | Redakce

Nigérijský krídelník Tenton Yenne po roku a pol odchádza z FK Senica.

Po osemnástich mesiacoch strávených v FK Senica odchádza z klubu nigérijský krídelník Tenton Yenne. Rýchlonohý futbalista prišiel na Záhorie v lete pred začiatkom sezóny 2019/20.

"Môj čas strávený v FK Senica bude pre mňa nezabudnuteľný, som klubu vďačný za to, čo som sa tu mohol naučiť," vysvetľuje na úvod 20-ročný futbalista, ktorého futbalová kariéra bude pokračovať pod Dubňom v drese MŠK Žilina.

Ligový debut v senickom drese prišiel pre odchovanca nigérijskej GBS Academy v úvodnom kole uplynulej sezóny, v zápase proti AS Trenčín (3:1) si na svoje konto pripísal asistenciu a vybojovanú penaltu, čím prispel k trojbodovému štartu do novej sezóny.

"Keď som sa pripojil k FK Senica, naučil som sa tvrdo pracovať bez ohľadu na to, či je situácia dobrá alebo zlá. Verím, že táto skúsenosť mi v mojej ďalšej kariére veľmi pomôže," objasňuje bývalý hráč nášho klubu.

Premiérový ligový gól vo Fortuna lige strelil do siete Michaloviec pri domácom víťazstve 4:0 počas uplynulej sezóny, v aktuálnej sezóne sa presadil na štadióne svojho nového zamestnávateľa, jeho gól pod Dubňom do siete AS Trenčín v 9. kole mal nakoniec cenu troch bodov. Celkovo odohral v senickom drese 42 súťažných zápasov s bilanciou tri góly a päť asistencií.

"Aj keď boli niekedy v kabíne menšie jazykové rozdiely, na ihrisku sme sa chápali. Keď som na ihrisku urobil chybu a nový majiteľ klubu zakričal moje meno, dokazovalo to, že sa futbalu rozumie a na klube mu záleží. Naozaj si to vážim, budú to pre mňa krásne spomienky na Senicu," prezrádza rýchlonohý krídelník.

"Som vďačný všetkým fanúšikom FK Senica, ktorých som počas pôsobenia v klube stretol. Takisto som vďačný vedeniu klubu, zamestnancom a spoluhráčom za čas, ktorý sme spoločne zdieľali. Senici prajem do budúcnosti všetko dobré," dodáva na záver Tenton Yenne.

Ďakujeme za odvedené služby v drese FK Senica Tenton, do ďalšej kariéry prajeme veľa úspechov!

Podpor futbalovú akadémiu FK Senica: Transparentný účet akadémie

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Marin Ljubičić: Viem, aké to je bojovať o záchranu

Marin Ljubičić: Viem, aké to je bojovať o záchranu

8.3. | Igor Tabiš
Kompletný program nadstavbovej časti

Kompletný program nadstavbovej časti

6.3. | Igor Tabiš
Ohlasy po remíze proti Pohroniu

Ohlasy po remíze proti Pohroniu

6.3. | Igor Tabiš

Copyright © 2021 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu