Talentovaný Martin Junas s profizmluvou

Talentovaný Martin Junas s profizmluvou

19.03.2012 | Redakcia

junas2Martin Junas získal profesionálny kontrakt. V deň dovŕšenia šestnástich narodenín podpísal s FK Senica svoju prvú zmluvu. Jej trvanie je na tri roky. „V kariére každého športovca je takáto udalosť významným medzníkom. Voči klubu sa cítim teraz ešte zaviazanejší ako dosiaľ. Predsa len, od podpisu zmluvy je to moje seriózne zamestnanie,“ vyznal sa z prvých pocitov po podpise vzácneho dokumentu čerstvý profesionál.

Martin patrí medzi najnadanejších hráčov v mládežníckej pyramíde FK Senica. Šikovný brankár je odchovancom klubu. Veď už od svojich futbalových začiatkov si oblieka senický dres. Hoci by podľa veku mohol stále hrávať v kategórii šestnásťročných, vďaka stabilným výkonom je aktuálne brankárom senickej devätnástky. Svoje miesto má aj v národnom tíme. Pozvánky dostáva zo slovenskej šestnástky i sedemnástky. 

Mladý hráč nemá veľké oči. Do budúcnosti si kladie postupné plány. „Najskôr by som sa chcel udržať v reprezentácii.  Rád by som si zahral na budúcoročnom európskom šampionáte sedemnásťročných. Je to veľká výzva, turnaj sa totiž uskutoční u nás na Slovensku,“  hľadí mladý športovec smerom k letným mesiacom roku 2013. Jeho ďalšími métami sú účinkovanie v senickom A-čku, či možnosť vyskúšať si zahraničné pôsobenie. „Posledný augustový týždeň uplynulého roka strávil v Londýne. V stredisku Cobham sa zapojil do prípravy mládencov Chelsea. Podľa našich informácií je stále pod kontrolou skautov The Blues. O Martinovi vedia aj v Taliansku. Nedávno sa na neho prišiel pozrieť hlavný skaut SSC Neapol Maurizio Micheli. Záujem európskych veľkoklubov nás pochopiteľne veľmi teší. Kým sa ale naši najlepší odchovanci vyberú do zahraničia, radi by sme ich najskôr videli v drese prvého tímu FK Senica,“ zamýšľa sa prezident klubu Viktor Blažek.

Rastu výkonnosti senického brankára pomáhajú aj spoločné tréningy s členmi seniorského A-čka. „Starších kolegov si veľmi vážim. Prechovávam k nim úctu. Veľmi veľa sa dá od nich naučiť. Od brankárov, ale predovšetkým od trénera Mentela,“ ďakuje za možnosť pripravovať sa v spoločnosti skúsených strážcov čistých kont šestnásťročný študent súkromnej školy podnikania.  „Vo výchove talentov sa nedá nič uponáhľať. Všetko má svoju postupnosť. Martin sa javí ako vývojaschopný športovec. Povedal by som, že spolu s Mišom Šullom, sú prvými lastovičkami našej práce s mladými gólmanmi. Stále je však iba na začiatku svojej kariéry. Či dokáže naplno využiť svoj potenciál, záleží najmä od jeho prístupu k tréningom,“ pridáva na záver tisíckami prípadov overenú pravdu Miroslav Mentel.

 

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Trenčínu sme podľahli rozdielom triedy

Trenčínu sme podľahli rozdielom triedy

16.2. | Igor Tabiš
Po dvojmesačnej pauze sa vracia Fortuna liga, v sobotu vyzveme Trenčín

Po dvojmesačnej pauze sa vracia Fortuna liga, v sobotu vyzveme Trenčín

15.2. | Igor Tabiš
Tlačová konferencia pred začiatkom jarnej časti Fortuna ligy

Tlačová konferencia pred začiatkom jarnej časti Fortuna ligy

14.2. | Igor Tabiš

Copyright © 2019 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu