Talentovaný Chvátal: Dreli sme až do konca a vyplatilo sa

Talentovaný Chvátal: Dreli sme až do konca a vyplatilo sa

28.07.2014 | Milan Ondruš

V polke júla oslávil ešte len 18-te narodeniny a už sa udomácnil v základnej zostave FK Senica. Rodák zo Závodu Juraj Chvátal operuje na pravej strane defenzívy Záhorákov a stále hlasnejšie dáva o sebe vedieť. Aj proti Žiline naskočil od úvodu a patril k najlepším na trávniku.

Veľký talent senického futbalu, ktorý si zahral aj na MS U17 v SAE, si pýtal miestenku v zostave seniorského tímu Senice už aj v minulej sezóne. Dostal ju, no na čas musel svoje miesto pre zranenie a následnú operáciu ramena prepustiť. Rameno je stabilné a Chvátalove výkony tiež. Na svoj vek si počína na ihrisku rutinérsky a odvážne. V domácom zápase proti Žiline sa zapotil, jeho dres bol mokrý do poslednej nitky.

„Bol to fyzicky veľmi náročný zápas. Žilina hrala veľmi dobre, jej behavý futbal nám dal riadne zabrať. Mali sme pomalší rozbeh do zápasu, čo však bol dôsledok výbornej hry súpera. Najmä v prvom polčase sme sa museli obracať. Po prestávke to už bolo z našej strany lepšie,“ hovorí Chvátal, ktorý okrem pozornej defenzívy sa snažil tlačiť aj dopredu. „Druhý polčas sme bojovali. V kabíne sme si povedali, že musíme hrať trocha inak. Nemôžeme hru veľmi otvárať, musíme hrať taktickejšie. Trpezlivosť sa nám vyplatila a v závere sme vyrovnali,“ dodáva mladý talent FK Senica.

Senica zatiaľ vo Fortuna lige neprehrala, posledné dve kolá sa ale skončili remízou. Kým bod z Banskej Bystrice vzhľadom na priebeh až tak netešil, s remízou so Žilinou sú Záhoráci spokojnejší. „Kým v Banskej Bystrici sme po vedení 2:0 dva body stratili, tentoraz sme ten jeden vydreli. Bojovali sme však až do konca a tak je ten bod pre nás zaslúženou odmenou. Stále som veril že vyrovnáme a po góle Kaliho (Jan Kalabiška, pozn.red.) som dúfal, že ešte jeden pridáme, no nestalo sa.“ 


 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Z Trnavy prichádza na hosťovanie Filip Dangubič

Z Trnavy prichádza na hosťovanie Filip Dangubič

21.2. | Igor Tabiš
Mládež v akcii: U12 a U10 s ďalšími futbalovými skúsenosťami

Mládež v akcii: U12 a U10 s ďalšími futbalovými skúsenosťami

18.2. | Igor Tabiš
Trenčínu sme podľahli rozdielom triedy

Trenčínu sme podľahli rozdielom triedy

16.2. | Igor Tabiš

Copyright © 2019 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu