Štyria mladí Seničania absolvujú stáž v Haagu

Štyria mladí Seničania absolvujú stáž v Haagu

17.11.2013 | Milan Ondruš

Štyria senickí mladíci strávia nasledovný týždeň v holandskom ADO Den Haag. Na týždňovú stáž odišli v nedeľu ráno futbalisti senickej 19-ky Juraj Chvátal, Erik Chvál, Timotej Královič a Peter Balážik.

Ako je známe, FK Senica a holandský ADO Den Haag nadviazali spoluprácu pred približne dvoma rokmi. Týždňová stáž mladých futbalistov Senice je ďalším z krokov vzájomnej kooperácie. V Haagu sa Seničania zapoja do tréningového procesu 19-ky. Majú naplánovaný kompletný týždenný harmonogram. Ten obsahuje dvojfázové tréningové jednotky i modelovaný zápas. Spolu s chalanmi odcestovali i koordinátor mládeže FK Senica Igor Pszota a dvojica trénerov Jozef Dojčan (U19) a Lukáš Kaplan (U16). „Je pre nás veľmi dôležité, aby sme chalanov videli v tréningovom procese priamo na mieste. Chceme pozorovať, ako sa začlenia do neznámeho tímu, či prostredia,“ hovorí Igor Pszota.

Trénerské trio však nebude v Haagu len sledovať svojich zverencov pri tréningovom procese. „Sme v neustálom kontakte s manažérom mládeže ADO Paulom van Lith. Budeme sa baviť o ďalších krokoch spolupráce. Máme konkrétnu predstavu i o tom, ako budeme postupovať, ak Holanďania prejavia záujem o niektorého z našich futbalistov, nebudem však predbiehať. Tréneri takisto nejdú na výlet. Absolvujú nejedno školenie,“ dodáva Pszota.

Vo štvorici mladých Záhorákov figuruje i Juraj Chvátal, slovenský reprezentant do 19 rokov, ktorý sa nedávno vrátil z MS v Spojených Arabských Emirátoch. „Veľmi sa teším zas na niečo nové. Určite to bude pre nás prínosom. Aj pre takéto chvíle sa oplatí hrať futbal. Holandsko je futbalová krajina, budeme sa snažiť zanechať dobrý dojem a ukázať náš futbalový um,“ hovorí Chvátal, ktorý spolu s Petrom Balážikom, Erikom ChválomTimotejom Královičom už majú skúsenosti so seniorským tímom Senice. Holandský Haag pozval k sebe na stáž i Mareka Rajníka, ten však odcestovať pre chorobu nemohol.

Chlapcom v Haagu držíme palce a ich počínanie si na stáži budeme sledovať najmä na Facebooku FUTBALOVEJ AKADÉMIE FK SENICA

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Z Trnavy prichádza na hosťovanie Filip Dangubič

Z Trnavy prichádza na hosťovanie Filip Dangubič

21.2. | Igor Tabiš
Mládež v akcii: U12 a U10 s ďalšími futbalovými skúsenosťami

Mládež v akcii: U12 a U10 s ďalšími futbalovými skúsenosťami

18.2. | Igor Tabiš
Trenčínu sme podľahli rozdielom triedy

Trenčínu sme podľahli rozdielom triedy

16.2. | Igor Tabiš

Copyright © 2019 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu