Striedajúci žolík Akinyoola: Tréner mi povedal, že môžem rozhodnúť zápas

Striedajúci žolík Akinyoola: Tréner mi povedal, že môžem rozhodnúť zápas

30.09.2019 | Igor Tabiš

Hrdinom zápasu proti Pohroniu sa stal len 19-ročný útočník Samson Akinyoola.

"Tento gól chcem venovať Bohu, rodine a samozrejme všetkým mojim spoluhráčom," hovoril skromne po sobotňajšom zápase v rozhovore mladý 19-ročný útočník Samsom Akinyoola. Mládežnícky reprezentant Beninu vybehol na ihrisko v 65.minúte, útočník s číslom 19 sa stal nakoniec hrdinom zápasu.

"Dokážem zakončiť oboma nohami, silnejšia noha je ale pravačka," vysvetlil Samson, ktorý si v 86.minúte spracoval loptu od Mihovila Klapana, posunul si ju ľavou nohou a vystrelil. Hosťujúci brankár Vantruba si na loptu siahol, nezabránil ale tomu, že s príspením ľavej žrde skončila za jeho chrbtom. Obrovská eufória radosti - gól, ktorý nás vykúpil v hodine dvanástej.

"Po góle som sa cítil skvele. Pred príchodom na hraciu plochu mi tréner povedal, že na to mám, aby som rozhodol zápas. Išiel som s tým na ihrisko a nakoniec sa to podarilo," neskrýval radosť mladý hráč FK Senica. 

Podobný scénar prežil pri svojom prvom zápase v našich farbách. Bolo to proti Pezinku v Slovnaft Cupe, na ihrisko sa dostal v 61.minúte, desať minút pred koncom upravoval na konečných 6:0 z nášho pohľadu - v šestnástke sa po odrazenej lopte zorientoval najlepšie a ľavačkou zakončil chladnokrvne pod brvno.

Gól do siete Pohronia bol nesmierne dôležitý. Ukončili sme ním sériu troch zápasov bez streleného gólu a po dlhých ôsmich kolách sme sa tešili z plného bodového zisku. Bol to pre mladého útočníka najdôležitejší gól v jeho doterajšej kariére?: "Podobne dôležitý gól som strelil za môj bývalý klub v Nigérii. Vďaka nemu sa nám podarilo postúpiť z druhej ligy do prvej."

V minulej sezóne obliekal dres FK Senica reprezentačný útočník Desire Ségbé. V aktuálnej sezóne máme v tíme ďalšieho futbalistu Beninu, ktorý svoju krajinu reprezentoval na mládežníckej úrovni: "Poznám Ségbého, o mojom prestupe do Senice som sa s ním ale nijako nebavil. Počas mojej mládežníckej reprezentačnej kariéry sa mi v drese Beninu strelecky darilo, vďaka čomu si ľudia zapamätali moje meno. Verím, že jedného dňa dostanem pozvánku aj do seniorského reprezentačného tímu," dodal na záver Samson Akinyoola.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
V súboji proti ViOnu bezgólová remíza

V súboji proti ViOnu bezgólová remíza

4.7. | Redakce
V sobotu privítame doma Zlaté Moravce

V sobotu privítame doma Zlaté Moravce

3.7. | Redakce
Lukáš Kučera podpísal s klubom nový kontrakt

Lukáš Kučera podpísal s klubom nový kontrakt

2.7. | Redakce

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu