Stanovisko klubu k situácii Denisa Baumgartnera

Stanovisko klubu k situácii Denisa Baumgartnera

07.05.2020 | Klub

FK Senica reaguje na medializované informácie ohľadom ukončenia spolupráce s odchovancom klubu Denisom Baumgartnerom.

"V júli 2019 sme podali pomocnú ruku Denisovi Baumgartnerovi, keďže jeho predošlé angažmá v Dunajskej Strede skončilo neúspešne po jeho niekoľkoročnej mládežníckej anabáze v Taliansku. Denisovi klub vyšiel v ústrety, dal mu nadštandardne dlhú zmluvu (2 roky) s nadštandardným finančným ohodnotením vzhľadom k jeho výkonnosti a zdravotnému stavu v tom čase. Denisove výkony boli na jeseň rozpačité, kde ani nebol členom základnej zostavy. Na jar sa dostal do základnej zostavy a odohral všetky zápasy (po zimnom odlive veľkej väčšiny ťažiskových hráčov - Dias, Taborda, El Moudane, Cvek, Castaňeda, Košút, Klapan, Krč a ďalší).

Futbalový klub FK Senica sme prevzali v ťažkom finančnom stave koncom apríla 2020. Denis Baumgartner bol prvým hráčom, s ktorým sme sa osobne stretli v deň prevzatia klubu a deklarovali sme, že chápeme finančnú situáciu všetkých hráčov a budeme ju v najbližšom období riešiť. Denis Baumgartner našu osobnú debatu rázne ukončil s tým, že požaduje vyplatenie všetkých dlžných peňazí okamžite a na žiadnu inú dohodu nepristúpi. Prvé úskalie pre klub bolo podanie rozsiahlej dokumentácie na SFZ do 30.4.2020 v zmysle platných právnych predpisov, ktoré sa nám podarilo podať. Denisovi Baumgartnerovi sme uhradili 25% splatných dlžných záväzkov tak, ako všetkým ostatných hráčom v našom klube. Od okamihu prebratia klubu neustále rokujeme s hráčmi, zamestnancami, dodávateľmi, sponzormi, fakturantami a rýchlym spôsobom urovnávame zdedené podlžnosti. O výsledkoch budeme v najbližšej dobe verejnosť informovať."

Denis Baumgartner nás následne (začiatkom mája 2020) kontaktoval prostredníctvom Únie futbalových profesionálov (ďalej len ÚFP) (p.Lukášek) s požiadavkou, aby sme sa rýchlo dohodli s Denisom Baumgartnerom, pretože nás zažaluje o sumu 70 000 eur ak sa hneď nedohodneme. Dňa 6.5.2020 dorazil na štadión FK Senica a za urovnanie sporu s Denisom Baumgartnerom požadoval okamžité vyplatenie všetkých podlžností voči Denisovi Baumgartnerovi, bonusu pre Denisa Baumgartnera vo výške 20 000 eur za lojalitu hráča k FK Senica a písomnú garanciu základnej zostavy v zvyšných 10 zápasoch Fortuna ligy (FK Senica komunikovala a garantovala Denisovi Baumgartnerovi splatenie záväzkov do 14 dní, t.j. cca 20.5.2020).

Následne nám p.Lukášek odkomunikoval:

"Rovnako by sme radi s majiteľom otvorili otázku zastupovania klubu, resp. poskytovania právneho a odborného športového poradenstva na paušálnej báze v bežných každodenných operáciách klubu, nielen pri športových veciach," s dovetkom, že je ochotný urovnať spor Baumgartner v prípade, ak bude pre FK Senica pracovať v inej právnej záležitosti.

Uvedený návrh sme odmietli a pánovi Lukášekovi zdôraznili, aby si zbalil svoje veci a odišiel.

V ten istý deň, večer o 20:57h. t.j. 6.5.2020 požiadal Denis Baumgartner o zrušenie zmluvy na Slovenskom futbalovom zväze. 

Týmto sa verejne pridávame k ostatným klubom Fortuna Ligy a 2.ligy, ktoré deklarovali rovnaký postoj a odmietame akékoľvek rokovanie s ÚFP a p. Lukášekom. Uvedené podmienky hráča boli pre nás absolútne nediskutovateľné, pretože by sme hlboko poškodili našich zamestnancov a ostatných hráčov (ktorým sa snažíme vyplatiť ich finančné pohľadávky voči nášmu klubu) na úkor čisto finančných požiadaviek Denisa Baumgartnera resp. p. Lukášeka.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Športovec roka 2019 z pohľadu klubu

Športovec roka 2019 z pohľadu klubu

28.5. | Redakce
V piatok proti Podbrezovej v tréningovom zápase

V piatok proti Podbrezovej v tréningovom zápase

28.5. | Redakce
Jeden sen, dvaja bratia

Jeden sen, dvaja bratia

26.5. | Redakce

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu