Stanovisko klubu k medializovaným informáciám o disciplinárnom konaní s Jurajom Piroskom

Stanovisko klubu k medializovaným informáciám o disciplinárnom konaní s Jurajom Piroskom

27.11.2020 | FK Senica

Stanovisko FK Senica k medializovaným informáciám o disciplinárnom konaní s kapitánom mužstva Jurajom Piroskom.

V uplynulých dňoch sme so znepokojením vnímali mediálnu hru spojenú s vytváraním tlaku na Disciplinárnu komisiu SFZ v prípade disciplinárneho konania voči kapitánovi nášho mužstva Jurajovi Piroskovi.

Považujeme za účelové a neprofesionálne vyjadrovať sa prostredníctvom celoštátnych médií k prípadu, ktorý bol v tom čase stále otvorený a hoci niektoré vyjadrenia pán Petra z Denníku Šport a kompetentných osôb z radov MFK Zemplín Michalovce považujeme za účelové, cielene sme chceli s reakciou počkať na uzavretie prípadu jediným kompetentným orgánom a teda DK SFZ.

V prvom rade považujeme za potrebné uviesť na pravú mieru tvrdenie, že Juraj Piroska sa dopustil HNS (hrubého nešportového správania) voči rozhodcovi stretnutia, čo vyvolalo ostrý konflikt s hráčom hostí. V stanovisku, ktoré poskytli DK SFZ všetky zúčastnené strany sa jasne dokazuje, že sa jednalo o bežnú výmenu názorov medzi súpermi po emočne vypätom zápase, čo potvrdil svojim stanoviskom aj hráč hostí Ľubomír Michalík. Svojím rozhodnutím potvrdila DK SFZ, že náš hráč v žiadnom momente nemal zastavenú činnosť a preto mohol nastúpiť na zápas MFK Zemplín Michalovce - FK Senica. Na doplnenie tohto tvrdenia by sme radi zdôraznili fakt, že pokiaľ má hráč rozhodnutím DK SFZ zastavenú činnosť, toto upozornenie sa objaví automaticky pri vypĺňaní zápisu o stretnutí prostredníctvom systému ISSF pred zápasom a teda všetky zúčastnené strany touto informáciou disponujú. V žiadnom prípade by sme neriskovali neoprávnený štart nášho hráča, pokiaľ by sme mali vedomie, že má zastavenú činnosť. Všetky tieto fakty by mali byť známe aj delegovaným osobám, rovnako ako aj funkcionárom klubov, to znamená, že následný podnet klubu MFK Zemplín Michalovce a s ním spojené mediálne hry považujeme za účelové s cieľom vytvoriť nátlak na možné potrestanie nášho hráča a klubu.

Sme presvedčení, že zápasy by sa mali vyhrávať na ihrisku a nie za okrúhlym stolom. V zápase sme športovo získali tri body so súperom, ktorý ani raz nevystrelil do priestoru našej brány, napriek tomu sa na nás spustila po zápase lavína obvinení. Pevne veríme, že v ďalšom priebehu súťaže sa po zápasoch bude hovoriť najmä o predvedenej hre a novinárska obec nebude musieť umelo vytvárať kauzy okolo neopodstatnených obvinení, akým boli tie voči nášmu klubu.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
V sobotu pod Čebraťom vyzveme Ružomberok

V sobotu pod Čebraťom vyzveme Ružomberok

26.2. | Igor Tabiš
Všetci začíname na nule

Všetci začíname na nule

25.2. | Igor Tabiš
2% z dane pre futbalové nádeje FK Senica

2% z dane pre futbalové nádeje FK Senica

25.2. | Redakce

Copyright © 2021 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu