Stalo sa presne pred 8 rokmi

Stalo sa presne pred 8 rokmi

18.11.2021 | Jozef Komorný

GÓL MESIACA

V druhej polovici novembra 2013, presne pred 8 rokmi sa hralo zaujímavé stretnutie s Ružomberkom. Po góle Hiaga Ramira sme vyhrávali 1:0, no Petr Pavlík nešťastným vlastencom stav zrovnal na 1:1. Výborní brankári Šulla a Lešňovský boli k neprekonaniu a zdalo sa, že stretnutie skončí deľbou bodov. V 65. min. sa však Hiago Ramiro oprel do lopty z vyše 40 metrov a rozhodol toto stretnutie krásnym gólom do pravého vinkla, keď brankár hostí Lešňovský ani nezareagoval.

Tento gól označili fanúšikovia z celého Slovenska za najkrajší a Hiago Ramiro zaň získal ocenenie Gól mesiaca november a aj finančnú odmenu.

Humorne vyznel komentár Petra Pavlíka v pozápasovom rozhovore. „Keď som videl, že sa chystá z takej diaľky strieľať, povedal som si že on nemôže byť normálny. Našťastie mu to tam spadlo a pomohol tým vlastne aj mne. Ak by sme nevyhrali, vlastný gól by ma dlho mrzel.“

Kniha k 100 rokom futbalu pred finišom

Viacero podobných prípadov ako tento Hiagov, množstvo štatistických údajov, informácií, podrobne zmapované všetky ročníky za posledných 60 rokov, ale aj tie predchádzajúce, pravda tie už nie tak podrobne. Zmapovanú históriu B-mužstva, dorastu, žiakov, všetky tabuľky od sezóny 1930/31, množstvo fotografií.

To všetko nájdete v pripravovanej knihe k príležitosti 100. výročia založenia futbalu v Senici, ktorá by mala uzrieť svetlo sveta ešte tento rok.

Od fanúšikov by sme chceli zistiť, či by bol o ňu záujem. Boli by sme radi, aby nám vo svojich príspevkoch prezentovali záujem či nezáujem o jej získanie.

Pomohlo by nám to k rozhodnutiu, koľko kusov by sa malo dať vytlačiť. Za spoluprácu vopred ďakujeme.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
So Žilinou po smolnom závere nakoniec remíza

So Žilinou po smolnom závere nakoniec remíza

30.11. | TASR
V piatok proti Žiline po polčase prerušené, dohrá sa v utorok 30.11.

V piatok proti Žiline po polčase prerušené, dohrá sa v utorok 30.11.

29.11. | FK Senica, foto: mskzilina.sk
Vrátiť sa k poctivým a pracovitým výkonom

Vrátiť sa k poctivým a pracovitým výkonom

24.11. | Redakcia
2

Copyright © 2021 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podĺa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu