Spolupráca klubu s odborníkom na výživu

Spolupráca klubu s odborníkom na výživu

26.07.2020 | Redakce

Začiatok externej spolupráce hlási náš klub s lekárom a odborníkom na výživu MUDr. Borisom Bajerom.

Novú posilu získal náš klub aj v oblasti zdravej výživy a fyzickej aktivity, MUDr. Boris Bajer, ktorý je absolventom Lekárskej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave bude mať pod palcom kompletnú diagnostiku zdravotného a fyzického stavu našich hráčov ako aj analýzu a tvorbu výživových plánov. 

"Čo sa týka spolupráce s FK Senica, tá momentálne zahŕňa individuálne prípravy na sezónu vo forme nutričného nastavenia a poradenstva vo výžive tak, aby atléti dosiahli zlepšenie svojej hry, dobre regenerovali a boli maximálne pripravení podať čo najlepší v ostrých zápasoch. Správna výživa je totiž základom najlepšieho športového výkonu, no v našich končinách je klubmi často zanedbávaná. Preto sa teším, že FK Senica ide moderným štýlom prípravy hráčov, kde zahrnuli aj športovú dietológiu," vysvetľuje na úvod MUDr. Boris Bajer.

MUDr. Boris Bajer sa venuje dietológii, nutričnej a športovej endokrinológii a taktiež prevencii civilizačných, metabolických a srdcovocievnych ochorení zdravou stravou a pohybom. Ako majiteľ tréningového centra Trias Performance Center a Centra výživy a tréningu sa orientuje nielen na chudnutie, ale aj na celkovú zmenu životného štýlu a zloženia tela. Jeho denným chlebíčkom je zostavovanie nutričných plánov a návrh tréningových režimov. 

"V blízkej budúcnosti chystáme celoklubové zastrešenie hráčskej a trénerskej know-how vo výžive podľa najnovších poznatkov. Tak ako futbal, tak aj výživa už nie je z hľadiska prístupov tam, kde bola 10-15 rokov dozadu. Mojou úlohou bude odovzdať všetky moje najnovšie poznatky a skúsenosti z výskumu a praxe hráčom a trénerom tak, aby dosiahli tie najvyššie ciele," dodáva MUDr. Boris Bajer.

Okrem práce v rádiu, TV a pre rozličné printové médiá, je aj prednášajúci pedagóg a má za sebou stovky hodín seminárov, prednášok a chvíľ strávených so študentmi medicíny. Ako dietológ je zároveň súčasťou multidisciplinárneho tímu lekárov bariatrickej chirurgie FN v Trnave.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
V úvodnom kole novej sezóny proti vicemajstrovi

V úvodnom kole novej sezóny proti vicemajstrovi

7.8. | Redakce
Tlačová konferencia klubu pred novou sezónou

Tlačová konferencia klubu pred novou sezónou

7.8. | TASR
V novej sezóne kapitánom Juraj Piroska

V novej sezóne kapitánom Juraj Piroska

6.8. | Redakcia

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu