Spokojnosť s prístupom k zápasu

Spokojnosť s prístupom k zápasu

02.09.2020 | Redakce

Ohlasy futbalistov FK Senica po včerajšom zápase 2. kola Slovnaft Cupu na ihrisku SFC Kalinkovo.

Do pohárového zápasu na ihrisku Kalinkova sme cestovali s cieľom splniť si úlohu papierového favorita a vybojovať postup do ďalšieho kola. Náš cieľ sa začal napĺňať už v 12. minúte zápasu, kedy po prihrávke od Šimčáka otvoril skóre zápasu odchovanec Marko Totka, pre ktorého to bol premiérový súťažný gól v drese FK Senica.

"Som veľmi rád, že som strelil gól a pomohol mužstvu k víťazstvu. Hralo sa mi dobre, po dlhšom čase som odohral celý zápas, za čo som rád. Od úvodu sme chceli dostať zápas pod kontrolu, prvých desať minút bolo trošku nervóznejších, potom nám už pomohol strelený gól. Výsledok nám môže pomôcť do ďalších zápasov," približuje 19-ročný stredopoliar Marko Totka.

Úvodný strelený gól nám dodal ešte väčší pokoj a sebadôveru, čo sa prejavilo ďalšími troma presnými zásahmi pred polčasovou prestávkou. Po zmene strán sa do streleckej listiny zapísal aj aktívny Martin Košťál, ktorý nastúpil po svojom príchode z Poľska premiérovo v základnej jedenástke.

"Do zápasu sme išli s jasným cieľom zvíťaziť, čo sa nám aj podarilo a mohli sme sa tak tešiť z postupu do ďalšieho kola. K zápasu sme pristúpili naplno, žiadne podcenenie súpera, čo sa v takýchto zápasoch môže stať. Strelili sme sedem gólov čo je fajn, na druhej strane mohol byť výsledok podstatne vyšší. Na ihrisku som sa cítil dobre, snažil som sa užiť si zápas ako každý iný. Strelený gól ma teší," vysvetľuje 24-ročný krídelník Martin Košťál.

Súťažnú premiéru si v našej bráne odbil aj 21-ročný gólman Adrián Slančík, ktorý počas zápasu nemal veľa práce. Paradoxne ho v najväčšej šanci zápasu preveril vlastný spoluhráč Tomáš Šalata, ktorý tečoval center jedného z domácich futbalistov - mladý gólman však vytiahol pekný zákrok. Naopak pri jasnej tutovke domáceho útočníka, ktorý zakončoval do odkrytej brány zasiahol v hodine dvanástej obetavo Jakub Nemec, aj vďaka ktorému si udržal brankár FK Senica vo svojom prvom súťažnom zápase čisté konto.

"Pohárové zápasy sú v prvých kolách náročné takže som spokojný, že sme ho zvládli. Presne tieto zápasy sú pre brankárov najťažšie, keď sa súper nedostáva do zakončenia a následne vznikne situácia, ktorá sa musí vyriešiť. Som rád, že sme tieto situácie dokázali vyriešiť. Čisté konto teší každého jedného gólmana," dodáva na záver Adrián Slančík.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Mládež v akcii: Výsledkový servis

Mládež v akcii: Výsledkový servis

28.9. | Redakce
V derby prehra dvojgólovým rozdielom

V derby prehra dvojgólovým rozdielom

26.9. | Redakce
Zápasový bulletin: FK Senica - FC Spartak Trnava

Zápasový bulletin: FK Senica - FC Spartak Trnava

26.9. | Redakce

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu