Spečatené! Jakub Hromada novou posilou Senice. Michal Tomič mieri do Sampdorie Janov

Spečatené! Jakub Hromada novou posilou Senice. Michal Tomič mieri do Sampdorie Janov

12.08.2015 | Milan Ondruš

Už vyše dva týždne trénuje so Senicou. Dnes sa mladý 19-ročný tvorca hry Jakub Hromada stal súčasťou FK Senica. Na Záhorie prichádza zo Sampdorie Janov a s klubom podpísal dvojročné hosťovanie. Opačným smerom ide zo Senice 16-ročný útočník Michal Tomič, ktorý by mal v Janove takisto hosťovať dva roky.

„Jakuba sme sledovali už v mládežníckych kategóriách, keď bol ešte na Slovensku. Potom šiel do Talianska. Je to stredový záložník, tvorca hry. Sme radi, že sme ho získali. Do Senice prišiel na dvojročné hosťovanie s možnosťou využitia opcie,“ hovorí športový riaditeľ FK Senica Dušan Vrťo.

Jakub Hromada a Dušan Vrťo po podpise zmluvy


Jakub Hromada odišielv roku 2012 do Juventusu Turín, v tomto roku vymenil dres „starej dámy“ za Sampdoriu Janov, kde pred rokom prestúpil aj odchovanec Senice Denis Baumgartner. Pre Jakuba Hromadu nie je senické angažmán krokom späť. Naopak, pomôcť mu má najmä zvládnuť ťažký skok z mládežníckych do seniorských kategórií. „Hosťovanie v Senici vnímam veľmi pozitívne, určite si nemyslím, že je to krok vzad. Práve naopak. Dostal som sa do veku, kde musím čo najlepšie zvládnuť prechod do mužského futbalu. V Taliansku som doteraz hrával iba juniorskú súťaž. V Senici som už tretí týždeň a od prvého momentu sa mi tu páči úplne všetko. Je tu skvelý kolektív, výborné podmienky, tréningové plochy aj samotný štadión. S niektorými chlapcami som sa už poznal predtým a s ostatnými si rozumiem tiež veľmi dobre. Preto verím, že Senica a slovenská liga bude pre mňa dobrým krokom,“ hovorí čerstvá posila Senice Jakub Hromada, ktorá by mala prvý raz obliecť senický dres už dnes v pohárovom zápase na pôde Domaniže (12.8. o 17:00).

Jakub Hromada v drese FK Senica


Hromada bude v Senici nosiť číslo 6, ktoré dlho patrilo kapitánovi Záhorákov Tomášovi Kóňovi. Výzva? „Skôr veľká zodpovednosť. Tomáš je výborný hráč a v Senici zanechal veľkú stopu. Budem sa snažiť robiť tomuto číslu dobré meno,“ pokračuje Hromada.

Do Sampdorie Janov na dvojročné hosťovanie senický Michal Tomič

Opačným smerom ako Jakub Hromada ide senický útočník Michal Tomič. V tomto roku oslávil len 16-te narodeniny. Dres FK Senica vymenil za taliansku Sampdoriu Janov. Do tohto klubu ide Tomič na dvojročné hosťovanie. „Michal bol v Sampdorii spolu s ďalšími hráčmi na týždňovej skúške či lepšie povedané stáži. Domácim funkcionárom sa veľmi páčil, a tak o neho prejavili záujem. V Janove bude 2 roky hosťovať, podobne ako Hromada u nás,“ ozrejmuje športový riaditeľ Záhorákov Dušan Vrťo.

Michal na stáži v Janove (druhý sprava)


Michal Tomič už je v Janove a stihol už i odohrať prípravný zápas proti Verone. Dokonca v ňom strelil aj gól. „Postupne si zvykám na nové prostredie. Začiatky asi nie sú ľahké nikde, a priznám sa, že mi spočiatku bolo dosť smutno. Pomáha mi však aj to, že tu sú aj ďalší Slováci – David Ivan a Denis Baumgartner. Pomohlo mi aj to, že som dal hneď v prvom zápase s Veronou gól a v penaltovom rozstrele som dal aj víťazný gól. Po vydarenom zápase som dostal pochvalu od trénera aj asistenta. Tento krok vnímam pozitívne. Budú to pre mňa nové skúsenosti, nové prostredie, nový herný štýl, nová motivácia. Chcel by som ukázať, že na to mám a určite by som chcel pravidelne hrávať a futbalovo napredovať. Začínam si zvykať aj na neustály prísun cestovín,“ povedal s humorom Michal Tomič.

Michal Tomič v reprezentačnom drese


Pri oboch hosťovaniach stála agentúra Stars and Friends, ktorá oboch hráčov zastupuje. „Michal Tomič bude mať v Sampdorii možnosť sa kvalitne futbalovo vzdelať, a to je v jeho veku najdôležitejšie. Michal má fantastickú mentalitu, neustále na sebe pracuje a s troškou šťastia sa mu to môže podariť. V prípade Jakuba Hromadu bolo v tejto chvíli najdôležitejšie to, aby plynule zvládol prechod do mužského futbalu a pravidelne hrával. Menej je v tomto prípade viac a Senica je ideálnym miestom na to, aby si Jakub postupne vyskúšal našu najvyššiu ligu," povedal Roman Vojtek z agentúry.

Michal Tomič v Sampdorii Janov 


 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Po výbornom výkone sme zdolali Trnavu

Po výbornom výkone sme zdolali Trnavu

23.2. | Ivan Tobiáš, TASR, foto: Jozef Komorný
Zajtra privítame Spartak Trnava

Zajtra privítame Spartak Trnava

22.2. | Ivan Tobiáš
Podporte futbalové nádeje FK Senica 2 % z dane

Podporte futbalové nádeje FK Senica 2 % z dane

18.2. | Ivan Tobiáš

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu