Slovakia Cup U18 aj so Senickou účasťou

Slovakia Cup U18 aj so Senickou účasťou

03.05.2018 | Tomáš Nečas

Slovenská futbalová reprezentácia do 18 rokov je v termíne od 4. do 11. mája 2018 hostiteľom každoročného medzinárodného turnaja pod názov Slovakia Cup.

V nominácii reprezentačného trénera Milana Malatinského sa už udomácnila dvojica odchovancov našej akadémie, Lukáš Kučera a Dominik Martišiak. Obaja naši mládežníci absolvovali marcový kontrolný zraz reprezentácie do 18 rokov, v apríli nastúpili víťazne v príprave proti Slovinsku. V 71. minúte sa však zranil Lukáš Kučera a musel nútene striedať. "Hodil som si loptu medzi dvoch hráčov a zrazili sme sa koleno na koleno. Zápas som nedohral. Myslel som si, že do ďalšej pozvánky sa dám do poriadku, žiaľ pri behu cítim, ako mi v kolene niečo preskakuje a turnaja sa preto nebudem môcť zúčastniť".

Dominik Martišiak odohral za výber Malatinského osemnástky 62. minút, v zápase so Slovinskom sa mu skórovať nepodarilo. "So Slovinskom som sa dostal iba do jednej väčšej šance, ale bohužiaľ domáci brankár bol skvelým zákrokom proti. Lukyho zranenie bolo veľmi nepekne vyzerajúce, ale taký je futbal. Verím, že sa dá čím skôr dokopy, aby pomohol hlavne nám chalanom v 19-ke".

Dominik si už prešiel niekoľkými reprezentačnými výbermi s dvojkrížom na hrudi, Slovakia Cup vníma ako ďalší posun vo svojej futbalovej kariére. "Absolvoval som kvalifikáciu v reprezentácii do 17 rokov, čo beriem ako môj doterajší vrchol v reprezentácii. Uvidíme, čo prinesie nasledujúci domáci turnaj".

Naši sokolíci štartujú turnaj už v pondelok, keď si v NTC Senec zmerajú sily s prvým súperom z Walesu. Turnaj vyvrcholí v piatok, kedy sa dozvieme konečné umiestnenie našich nádejných hráčov. "Bude to pre mňa len ďalšia dôležitá skúsenosť, posunúť sa smerom vpred. Každá jedna konfrontácia na takejto úrovni je veľmi cenná. Za šancu, ktorú mi tréner dal, byť súčasťou tohto super kolektívu, si veľmi cením. Každý zápas bude ťažký, ale keď sa nastavíme tak, že ich zvládneme, mohli by sme hrať o najvyššie miesta," zhodnotil svoje účinkovanie a plány v reprezentácii kapitán našej 19-ky.

Plán zápasov:

07.05. 2018 (pondelok) 16:00 Wales U18 - Slovensko U18 (NTC Senec)
08.05. 2018 (utorok) 16:00 Slovensko U18 - Maďarsko U18 (NTC Senec)
10.05. 2018 (štvrtok) 12:00 Slovensko U18 - Azerbajdžan U18 (Pusté Úľany)
11.05. 2018 (piatok) 12:00/16:00 zápas o konečné umiestnenie - podľa umiestnenia v skupine

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
O víťazstve nad Sereďou sme rozhodli v prvom polčase

O víťazstve nad Sereďou sme rozhodli v prvom polčase

15.11. | Igor Tabiš
Karolína Bayerová si otvorila v reprezentácii svoj strelecký účet

Karolína Bayerová si otvorila v reprezentácii svoj strelecký účet

15.11. | Igor Tabiš
Dorasteneckým mužstvám sa proti Podbrezovej darilo

Dorasteneckým mužstvám sa proti Podbrezovej darilo

14.11. | Igor Tabiš

Copyright © 2018 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu