Skutočný futbal z ulice

Skutočný futbal z ulice

12.10.2020 | Redakce

José Carrillo Mancilla v rozhovore prezrádza všetko o svojej doterajšej futbalovej kariére, o futbalových začiatkoch na ulici, príchode na Slovensko či futbalových snoch, ktoré by chcel raz dosiahnuť.

Medzi letné posily FK Senica patrí aj španielsky futbalista José Carrillo Mancilla. Rodák z Granady podáva od svojho príchodu do klubu veľmi vyrovnané výkony. V poslednom ligovom zápase prispel k čistému kontu a zisku troch bodov v Žiline proti AS Trenčín. Vďaka tomuto výkonu sa dostal aj do ideálnej zostavy 9.kola Fortuna ligy. S 25-ročným futbalistom sme sa rozprávali o jeho doterajšej futbalovej ceste z mestských ulíc Granady až na Slovensko.

Ako si sa dostal k futbalu? Má futbal miesto vo vašej rodine? 

- Futbal som začal hrať na ulici s kamarátmi, trávil som tak prakticky každý jeden deň. Čo sa týka mojej rodiny, môj otec je veľký futbalový fanúšik, takže on je tým človekom, vďaka ktorému som sa začal o futbal zaujímať. 

Narodil si sa v Granade, ako si spomínaš na svoje prvé futbalové kroky?

- Ako som spomínal, začínal som na ulici s kamarátmi každý jeden deň, následne sme sa dostali do klubu, ktorý sídlil v mojej štvrti kde som vyrastal.

Seniorský futbal si v Španielsku spoznával v mužstvách Zamora CF, Getafe CF a UD Logrones - aké sú tvoje spomienky na tieto mužstvá?

- Na časy v Zamora CF a Getafe si spomínam veľmi dobre a rád, v oboch mužstvách som nastupoval pravidelne, tréneri vo mňa verili. Naopak v UD Logrones to bolo náročné, neodohral som takmer nič, tréner vo mňa neveril, mal som aj určité osobné problémy, bolo to pre mňa veľmi náročné obdobie.

V roku 2017 si prišiel na Slovensko - prečo si sa rozhodol pre našu krajinu? Vedel si o našej krajine niečo z futbalového hľadiska pred svojim príchodom na Slovensko? 

- Po náročnom roku v UD Logrones som to bral ako novú príležitosť, chcel som spoznať novú futbalovú kultúru, preto som sa rozhodol pre Slovensko. Cítil som, že tento krok môže byť pre mňa správnym. O futbale na Slovensku som toho veľa nevedel, samozrejme poznal som hráčov ako Marek Hamšík či Martin Skrtel.

Ako si spomínaš na ligové súboje proti FK Senica v drese Michaloviec? Pri poslednom domácom víťazstve Michaloviec nad Senicou (3:0) si v uplynulej sezóne dokonca skóroval...

- Na zápasy proti FK Senica si pamätám veľmi dobre. Vždy to boli náročné a ťažké zápasy, nepáčilo sa mi hrať na tomto štadióne - vždy to bol veľmi ťažký duel. Samozrejme, pamätám si aj víťazstvo 3:0 a môj gól. Ako som však spomínal, v Senici sa mi v drese Michaloviec hralo vždy ťažko.

Semifinále v ligovom pohári a dvakrát umiestnenie v TOP6 - bolo náročné opustiť Michalovce po tak úspešných sezónach?

- Odísť z akéhokoľvek klubu je vždy náročné, nebol to však pre mňa problém. Taký je futbalový život. Chcem vo futbale napredovať a zlepšovať sa, cítil som, že zmena mužstva mi môže pomôcť v mojej futbalovej kariére.

Napriek viacerým ponukám v lete si sa rozhodol pre FK Senica - prečo?

- Poznal som samozrejme túto ligu, trénera a rovnako tak aj niektorých hráčov v tíme - napríklad Milana Šimčáka. Cítil som, že to pre mňa môže byť dobrý krok. Záujem Senice bol vážny, neustále mi volali a aj vďaka tomu som sa rozhodol prijať ponuku od klubu.

Veľmi dobre poznáš trénera FK Senica Antona Šoltisa aj z pôsobenia v Michalovciach. Ako hodnotíš jeho trénersku prácu?

- Je to môj tréner, veľmi mi pomohol v Michalovciach a teraz to je rovnaké v Senici. Poznám jeho prácu a aj vďaka tomu som sa rozhodol prísť do FK Senica. Na Slovensku patrí medzi najlepších trénerov.

Ako si zatiaľ spokojný v našom klube?

- Som veľmi šťastný, cítim sa dobre. Partia je v kabíne dobrá, navzájom sa postupne spoznávame. Je pravda, že sme nevyhrali prvé zápasy v lige, bolo to veľmi náročné. Zlú sériu sme pretrhli v zápase proti Trenčínu, verím, že to prenesieme aj do ďalších zápasov.

Do sezóny sme nevstúpili ideálne, ako však hodnotíš zápasy proti Slovanu Bratislava a Trenčínu?

- Myslím si, že sme v tréningu pracovali veľmi tvrdo, v zápasoch sme však nemali šťastie. Ak však pracujete tvrdo a svedomito, výsledok sa časom dostaví. Na Slovane sme hrali dobre, ale neskórovali sme. Ak proti Slovanu nedáte gól, hrá sa veľmi ťažko. Pokračujeme v tvrdej práci, proti Trenčínu sme zvíťazili, čo je skvelé.

Po zápase proti Trenčínu si sa dostal do ideálnej jedenástky 9.kola Fortuna ligy - potešilo ťa to?

- Samozrejme som šťastný, keď som sa dostal do najlepšej zostavy kola znamená to, že som na ihrisku odviedol dobrú prácu a dopomohol tímu k zisku troch bodov čo je najdôležitejšie.

Real Madrid alebo FC Barcelona?

- Boca Juniors. Ak si mám vybrať z týchto mužstiev tak Real Madrid. Mám rád ale Bocu Juniors, fanúšikovia sú veľmi vášniví, nie je to tam iba o peniazoch. Je to skutočný futbal, dosť podobný tomu, aký sa hráva práve na ulici. Práve z tohto hľadiska sa mi veľmi páči Boca Juniors.

V posledných sezónach dominoval španielsky futbal v európskych pohárových súťažiach - čo je podľa teba hlavnou príčinou?

- V Španielsku sa pracuje veľmi dobre nielen na profesionálnej úrovni, mám na mysli hlavne prácu v mládežníckych akadémiách. Môžeme to vidieť na ihrisku napríklad v našej lige. Myslím, že v našej krajine pracujeme v tomto smere veľmi dobre.

Aký je tvoj najsilnejší futbalový zážitok počas tvojej doterajšej futbalovej kariéry?

- Najsilnejší zážitok prišiel počas môjho pôsobenia v klube Getafe. V lige sme vtedy prišli hrať na Camp Nou proti FC Barcelona. Síce som nehral a sedel som na lavičke, počas rozcvičky som však mohol vidieť Messiho či Suaréza. To bol môj najsilnejší futbalový zážitok. 

Čo by si chcel dosiahnuť vo svojej futbalovej kariére?

- Mojím snom je zahrať si najvyššiu španielsku súťaž a obliecť si reprezentačný dres. Nie je to nemožné, no pri momentálnej konkurencii hráčov veľmi náročné. Teraz však o tom nepremýšľam, sústredím sa iba na Senicu a náš najbližší zápas proti Ružomberku.

Kto je tvojim futbalovým vzorom?

- Mojím obľúbeným hráčom bol vždy Zinedine Zidane. Ak sa však bavíme o mojej pozícii stopéra, tak to je určite Sergio Ramos alebo Pique.

Ako by si charakterizoval sám seba ako futbalistu? 

- Súťaživý - rád vyhrávam zápasy.

Tri miesta v Španielsku, ktoré by si odporúčil vidieť na vlastné oči každému?

- Určite moje rodné mesto Granada - je to najkrajšie mesto v Španielsku. Potom Baleárske ostrovy - Malorka, Ibiza a všetky pláže. Do tretice určite každé jedno mesto a miesto v Španielsku - máme nádhernú krajinu.


 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Tri body po dvoch góloch v druhom polčase

Tri body po dvoch góloch v druhom polčase

24.10. | Redakce
V sobotu proti FK Pohronie

V sobotu proti FK Pohronie

23.10. | Redakce
Akadémia prerušuje tréningový proces

Akadémia prerušuje tréningový proces

23.10. | Redakce

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu