Senickí futbalisti začali letnú prípravu na nový ročník Fortuna ligy

Senickí futbalisti začali letnú prípravu na nový ročník Fortuna ligy

18.06.2018 | Tomáš Nečas

26. mája odohrali naši futbalisti posledný súťažný zápas v ročníku 2017/18. Po necelých štyroch týždňoch štartujú prípravu na novú sezónu Fortuna ligy 2018/19.

Po zvítaní sa na štadióne privítal realizačný tím FK Senica dvojicu brankárov - Vojtech Milošovič, Matúš Chropovský (U16) a 14 hráčov - Erik Otrísal, Jakub Krč, Jakub Brašeň, Peter Ďungel, Lukáš Lupták, Matej Kosorin, Jakub Kosorin, Dominik Martišiak (U19), Jakub Vida (U19), Lukáš Kučera (U19), Norbert Mihál (U19) a troch novicov, ktorí sú u nás na skúške (Dominik Duda - ŠK Slovan Bratislava, Denis Krištof - FK Jablonec U21 a Erik Hlaváč - FC Linth 04).

Po úvodnom príhovore od generálneho manažéra Martina Šnegoňa odišlo mužstvo do neďalekého Čáčova, kde absolvovali na tamojšom ihrisku prvú tréningovú jednotku.

Odchovanec klubu Erik Otrísal sa na začiatok prípravy teší a verí v lepšie tabuľkové postavenie, ako v minulej sezóne. "Som rád, že som si trochu oddýchol, ale už som sa aj tešil na začiatok prípravy. Chceme hrať o vyššie priečky ako minulú sezónu, pokiaľ sa vytvorí dobrá partia, je v našich silách hrať vyššie".

Medzi väčšinu hráčov, ktorým končí v Senici hosťovanie patrí aj Peter Ďungel, počas prestávky využil čas na oddych a načerpanie nových síl do ďalšej sezóny: "Prestávku medzi sezónami som strávil doma s rodinou a priateľkou. Povybavoval som si osobné veci a hlavne som oddychoval. Zaujímali sa o mňa aj nejaké iné kluby, ale momentálne to riešiť nebudem a počkám, ako sa vyvinie situácia v Senici".

V najbližších dňoch by sa mala doriešiť aj otázka ohľadne investora a hráčsky káder, čo potvrdil aj generálny manažér Martin Šnegoň. "Momentálne finišujú rokovania s investorom z Venezuely. Je to ten istý, ktorý bol od jarnej časti a uplatnil si opciu. V najbližších dňoch sa bude riešiť aj káder, s ktorým sa budeme prezentovať v tomto ročníku súťaže".

Prvý prípravný zápas odohrajú naši chlapci už túto sobotu (23. júna) na ihrisku v Strážoch s druholigovým mužstvom 1. SC Znojmo. Výkop stretnutia je naplánovaný na 17:00 hodinu.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
U19 získala v kvalitnom zápase na ihrisku Nitry všetky tri body

U19 získala v kvalitnom zápase na ihrisku Nitry všetky tri body

24.9. | Igor Tabiš
V Žiline s najvyššou prehrou v doterajšej sezóne

V Žiline s najvyššou prehrou v doterajšej sezóne

22.9. | Igor Tabiš
V deviatom kole na náš čaká súboj pod Dubňom proti Žiline

V deviatom kole na náš čaká súboj pod Dubňom proti Žiline

21.9. | Igor Tabiš

Copyright © 2018 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu