Senica predstavila zmeny v kádri i ambície pred jarnou časťou

Senica predstavila zmeny v kádri i ambície pred jarnou časťou

25.02.2015 | Tlačová správa FK Senica

Krátko po deviatej zasadli pred novinárov na tradičnú predsezónnu tlačovú besedu zástupcovia FK Senica. Zástupcom médií odpovedali na otázky mediálny manažér FK Senica Milan Ondruš, športový riaditeľ klubu Dušan Vrťo, hlavný tréner Jozef Kostelník a staronový kapitán tímu Tomáš Kóňa.

Ako prvý sa ujal slova mediálny manažér FK Senica Milan Ondruš. „Po takmer troch mesiacoch sa futbalový kolotoč opäť rozbehne a za náš klub môžem povedať, že sa už tešíme. V klube sa udialo zopár zmien, najmä personálnych v hráčskom kádri. Všetci sa už tešíme na prvé kolo, v ktorom cestujeme do Ružomberka. V prvom domácom stretnutí privítame 6.marca Košice,“ hovorí mediálny manažér Záhorákov.

Športový riaditeľ FK Senica Dušan Vrťo priblížil zmeny v kádri i realizačnom tíme: „Nastali zmeny. Odišiel doterajší prezident klubu Viktor Blažek, ktorý zamieril do Trnavy. Zmeny nastali i v realizačnom tíme. Do reprezentačnej 21-ky odišli Pavel Hapal a Oto Brunegraf. Naspäť do mládeže sa vrátil Jozef Dojčan. Trénerskú trojicu nahradili Jozef Kostelník, hlavný tréner, Luboš Lukáč, asistent a do úlohy asistenta v prvom tíme sa vrátil i Eduard Pagáč. V samotnom kádri sa udialo takisto niekoľko zmien. Stratou pre tím bude najmä odchádzajúci Juraj Piroska, ktorý zamieril do kazašského FC Kaysar, no odišli i ďalší členovia základnej zostavy – Róbert Mazáň a Juraj Chvátal. Naopak, posilou pre tím je nepochybne Jozef Dolný, ktorého sme získali z Prešova,“ priblížil zmeny v kádri i realizačnom tíme športový riaditeľ Záhorákov Dušan Vrťo.

Po odchádzajúcom koučovi Záhorákov Pavlovi Hapalovi prebral trénerské kormidlo Jozef Kostelník, pre ktorého je senická trénerská stolička vôbec prvou v najvyššej futbalovej súťaži. Hlavný kormidelník tímu naznačil i ambície klubu pred nadchádzajúcou jarnou časťou Fortuna ligy. „Je to pre mňa nová výzva. Našou ambíciou je v prvom rade hrať pekný futbal, ktorý by sa divákom páčil. Samozrejme, chceme i vyhrávať a zbierať body. V príprave sme odohrali 11 stretnutí. Je pravda, že len 3 sme z toho vyhrali, no v žiadnom sme neťahali za kratší koniec. Na ligu sa tešíme, až jej začiatok nám ukáže, ako sme pripravení,“ hovorí kormidelník Záhorákov.

Staronovým kapitánom Senice je Tomáš Kóňa. Jednohlasne si ho zvolila kabína. Prvé kolá však pravdepodobne Kóňa pre doliečovanie zranenia kolena vynechá. „Prakticky až po návrate z Turecka som začal trénovať spolu s mužstvom. Každým dňom sa však cítim lepšie a lepšie. Za kabínu môžem povedať, že sa už tešíme na ligu,“ hovorí kapitán tímu. V prípade, ak Kóňa nebude môcť zasiahnuť do hry, jeho zástupcom bude Lukáš Opiela. Druhým zástupcom kapitána Petr Pavlík.

Športový riaditeľ Dušan Vrťo naznačil na tlačovej besede i slabú podporu mesta. „Mesto dáva do futbalu momentálne približne 10 tisíc eur ročne. V porovnaní s ostatnými klubmi je to dosť žalostné. A to môžeme smelo povedať, že robíme mestu najlepšiu reklamu. Keď sa dnes spýtate niekoho, či pozná Senicu, odpovie, že tam sa hrá liga. Momentálne je v Senici vyše 300 detí, ktoré platia symbolické poplatky vo výške 5 eur mesačne. Futbal sa v Senici robí dobre, veríme, že nové vedenie mesta bude k nám ústretovejšie ako staré,“ povedal Vrťo.

Príchody / odchody:

Odišli: Mulumba Calvin Mukendi, Vitor Gava (obaja koniec zmluvy), Juraj Piroska (prestup do FC Kaysar), Róbert Mazáň (prestup do Podbeskidzie Bielsko-Biala), Juraj Chvátal (hosťovanie Sparta Praha), Zdeno Filípek (hosťovanie OFC Gabčíkovo)

Prišli: Jozef Dolný (prestup z Tatran Prešov), Jakub Čunta, Martin Privrel, Jakub Krč, Dominik Malý (všetci z dorastuPavel Čermák (návrat z hosťovania - Hradec Králové)

Súpiska jar 2015:

Brankári:  Michal Šulla, Martin Junas, Denis Kubica, Benjamín Száraz

Obrancovia: Petr Pavlík, Róbert Pillár, Pavel Čermák, Martin Privrel, Erik Otrísal, Július Gombala

Stredopoliari: Luboš Hušek, Tomáš Kóňa, Filip Hlohovský, Lukáš Opiela, Jan Kalabiška, Jozef Dolný, Tomáš Komara, Denis Ventúra, Timotej Královič, Jakub Krč, Jakub Čunta, Dominik Malý

Útočníci: Tomáš Majtán, Jakub Kosorín, Samuel Mráz

Realizačný tím:

Jozef Kostelník – hlavný tréner

Eduard Pagáč, Luboš Lukáč – asistenti

Miroslav Mentel – tréner brankárov

Tomáš Vacula – kondičný tréner

Martin Šnegoň – vedúci mužstva

Radovan Hyža – lekár

Peter Hečko - fyzioterapeut

Ján Šimek, Tomáš Homola – maséri

Príprava v číslach:

Zápasy: 11  Víťazstvá: 3  Remízy: 2  Prehry: 6  Skóre: 21:18

Strelci v príprave:

4 góly: Jozef Dolný, Juraj Piroska

3 góly: Tomáš Majtán

2 góly: Filip Hlohovský, Róbert Pillár, Timotej Královič

1 gól: Patrik Abrahám, Petr Pavlík, Tomáš Komara, David

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Mládež v akcii: S plným bodovým ziskom U16 a U15

Mládež v akcii: S plným bodovým ziskom U16 a U15

25.3. | Igor Tabiš
Lukáš Kučera medzi ocenenými športovcami mesta Senica

Lukáš Kučera medzi ocenenými športovcami mesta Senica

22.3. | Igor Tabiš
Mládež v akcii: Víkendový program mládežníckych družstiev

Mládež v akcii: Víkendový program mládežníckych družstiev

22.3. | Igor Tabiš

Copyright © 2019 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu