Samuel Mráz zažil corgoňligový debut

Samuel Mráz zažil corgoňligový debut

14.04.2014 | Milan Ondruš

Mladý, len 16-ročný, odchovanec Futbalovej akadémie FK Senica a mládežnícky reprezentant Samuel Mráz si pripísal na svoje konto prvých 61 corgoňligových minút. Debut zažil v sobotňajšom zápase proti AS Trenčín.

Tréner Pavel Hapal dal Samuelovi Mrázovi dôveru od začiatku. Šikovný stredopoliar mal spočiatku trému. Po chvíli však opadla. „Už počas týždňa som trénoval s A-tímom. Prvýkrát som sa dozvedel, že pôjdem na ihrisko až v deň zápasu na rannej rozcvičke. Bolo to pre mňa niečo nové. Drobnú trému som, prirodzene, mal. Chalani ma ale povzbudzovali a pomohli mi. Počul som aj povzbudivé pokriky z tribúny. Hralo sa mi dobre,“ hovorí Samo Mráz.

Talentovaný futbalista strávil na ihrisku 61 minút, keď ho striedal ďalší benjamínok v senických farbách Jakub Kosorin. „Vyhrali sme, pocity po zápase sú teda len dobré. Som rád, že som dostal príležitosť v seniorskom tíme. Budem sa snažiť naďalej, aby podobných príležitostí pribúdalo,“ dodáva Mráz.

V drese Záhorákov je okrem Mráza viacero mladých tvárí, z ktorých je väčšina z vlastnej liahne. Corgoňligové minúty pribúdajú Jakubovi Kosorínovi, Denisovi Ventúrovi či Jurajovi Chvátalovi (momentálne zranený, pozn.red.). O miesto v zostave sa však bijú i Zdeno Filípek, Tomáš Komara, Marek Rajník, Jakub Krč či Timotej Královič. „Myslím, že to je správne, ak mladí dostávajú viac príležitostí. Vieme, že klub chce postupne do A-tímu zapracovávať viac a viac mladých hráčov. Na nás je sa snažiť,“ hovorí Samo Mráz. 

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Dorasteneckým mužstvám sa proti Podbrezovej darilo

Dorasteneckým mužstvám sa proti Podbrezovej darilo

14.11. | Igor Tabiš
Z Podbrezovej vezieme po výbornom výkone tri body

Z Podbrezovej vezieme po výbornom výkone tri body

10.11. | Ivan Tobiáš
Do Podbrezovej s cieľom nadviazať na víťazstvo v poslednom ligovom zápase

Do Podbrezovej s cieľom nadviazať na víťazstvo v poslednom ligovom zápase

9.11. | Igor Tabiš

Copyright © 2018 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu