Robo Mazáň na odchode do poľského Bielsko-Biała

Robo Mazáň na odchode do poľského Bielsko-Biała

23.01.2015 | Milan Ondruš, foto: Marián Bazala

Senický ľavý obranca by mal v najbližších dňoch podpísať zmluvu s poľským celkom Podbeskidzie Bielsko-Biała, ktorý je momentálne na ôsmej priečke najvyššej poľskej futbalovej ligy.

„Momentálne je Mazáň na lekárskych testoch v poľskom klube. Ak dopadnú dobre, už by nemalo nič brániť prestupu. S klubom sme sa dohodli korektne na podmienkach. Robovi ďakujeme za kus poctivej práce, ktorú v Senici odviedol a v ďalšom futbalovom raste mu želáme veľa šťastia,“ hovorí športový riaditeľ FK Senica Dušan Vrťo.

Nepochybne, Mazáň bude chýbať. Na ľavej strane obrany zostane po ňom diera. „Hovoril som o tom s chalanmi. Mrzí ma to, že ich tu takto nechávam. Je to ale futbal a je čas sa posunúť v kariére ďalej. Bielsko-Biała vnímam ako posun vpred a je to pre mňa výzva,“ hovorí Róbert Mazáň, ktorý prišiel do Senice pred rokom z AS Trenčín. Po lekárskych testoch by mal v sobotu s novým tímom odcestovať na sústredenie do Turecka. „Chcem sa presadiť najmä do základnej zostavy. V tíme je viacero Slovákov. Komunikoval som s Kristiánom Kolčákom, ktorý nedávno mužstvo posilnil,“ dopĺňa Mazáň.

Alternatív za Mazáňa na ľavú stranu obrany je viac. Jednou z nich je určite Pavel Čermák, futbalista Senice, ktorý pôsobil rok na hosťovaní v Hradci Králové. Talentovaných obrancov máme však aj vo vlastných radoch, momentálne zranený Erik Otrísal sa ukazoval v prípravných zápasoch v slušnom svetle. Náhradou za Mazáňa ale môže byť aj 21-ročný Slovák Sinan Medgyes, ktorý pôsobil naposledy v maďarskom ETO Győr a v Senici je od piatku na skúške. V sobotu by mal nastúpiť v prípravnom zápase na pôde Ferencvarosu Budapešť. „Po zápase sa rozhodneme, či Sinan posilní náš tím,“ informuje športový riaditeľ FK.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Trenčínu sme podľahli rozdielom triedy

Trenčínu sme podľahli rozdielom triedy

16.2. | Igor Tabiš
Po dvojmesačnej pauze sa vracia Fortuna liga, v sobotu vyzveme Trenčín

Po dvojmesačnej pauze sa vracia Fortuna liga, v sobotu vyzveme Trenčín

15.2. | Igor Tabiš
Tlačová konferencia pred začiatkom jarnej časti Fortuna ligy

Tlačová konferencia pred začiatkom jarnej časti Fortuna ligy

14.2. | Igor Tabiš

Copyright © 2019 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu