Roberto Dias: Potrebujeme si udržať tempo a naďalej rásť

Roberto Dias: Potrebujeme si udržať tempo a naďalej rásť

21.11.2018 | Igor Tabiš

Defenzívny futbalista FK Senica momentálne patrí k najlepším strelcom nášho mužstva.

Jeho prioritou je plnenie si defenzívnych povinností, no v posledných zápasoch sa ukazuje ako skvelý hlavičkár. Roberto Dias patrí aktuálne s troma presnými zásahmi medzi našich najlepších strelcov v mužstve. "Vždy pracujeme na góloch bez ohľadu na to, na akej pozícii na ihrisku nastupujeme. Je to ale pre mňa a rovnako pre celé mužstvo menšie prekvapenie. Verím ale, že v posledných troch zápasoch jesene sa ešte dokážem strelecky presadiť," prezradil na margo svojej streleckej formy rodák zo Sao Paula. V posledných štyroch ligových zápasoch dokázal skórovať trikrát a výrazne tak pomohol k zisku siedmich bodov z posledných troch zápasov. "Veľkú zásluhu má na tom fakt, že sme znova našli našu stratenú sebadôveru a na ihrisku pôsobíme zjednotene ako celok," vysvetľuje zlepšenú formu nášho mužstva obranca FK Senica.

Svoju bohatú futbalovú kariéru začal defenzívny futbalista v rodnej Brazílii. Na konci roka 2013 sa rozhodol pre pôsobenie v Európe, kde obliekal dresy mužstiev Pacos Ferreira a Astra Giurgiu. Po piatich rokoch prišla ponuka v podobe návratu do Európy. "Chcel som sa vrátiť do Európy a vďaka ponuke zo Senice sa mi otvorili dvere späť na európsky prestupový trh. V Portugalsku som mal veľmi dobrý vstup do sezóny, neskôr sa ale ukázala ako chyba možnosť odísť do Rumunska. Bol to zlý prestup, mal som tam mnoho problémov. Moja najlepšia futbalová skúsenosť bola pri pôsobení v Mexiku," priznal 30-ročný futbalista.

Začiatok pôsobenia v našej krajine nebol pre brazílskeho futbalistu jednoduchý. Po výhre v úvodnom kole sme museli na ďalšie tri body čakať nasledujúcich dvanásť zápasov. "Bol to začiatok sezóny, veľa hráčov prišlo v hodine dvanástej bez absolvovania riadnej letnej prípravy, to pre nás znamenalo obrovské problémy aj napriek tomu, že sme dokázali úvodný zápas v sezóne vyhrať," objasnil Roberto Dias. Napriek nepriaznivým výsledkom veril v lepšie časy: "Je tu skvelé futbalové prostredie. Aj keď sme niekedy v kabíne neprežívali najlepšie časy, vedeli sme, že sa to môže otočiť. S každým hráčom v mužstve mám dobrý vzťah."

Zatiaľ čo v lige sme sa rozbiehali pomalšie, v Slovnaft Cupe svojich súperov doslova valcujeme. Okrem tesného víťazstva na ihrisku Slovana Hlohovec sme trojici mužstiev Dolné Vestenice, Horné Orešany a FC DAC 1904 Dunajská Streda nastrieľali až dvadsaťjeden gólov. Na jar sa tak predstavíme v štvrťfinále ligového pohára. "Veríme, že v pohári môžeme ísť ďaleko. Začalo to zápasmi, v ktorých sme postupne naberali sebadôveru a tým sa pre nás veci menili. Musíme si udržať toto tempo, aby sme naďalej rástli nielen v pohári, ale aj v lige. Naše plány sú v pohári smelé," informuje Roberto Dias.

V kabíne FK Senica patrí k najstarším hráčom, svoje skúsenosti sa snaží odovzdávať najmä menej skúseným mladým hráčom. "Ako jeden z najskúsenejších hráčov v tíme sa snažím vždy komunikovať s mladšími hráčmi. Platí to aj v prípade Marka Totku a Lukáša Kučeru, obaja majú pred sebou skvelú futbalovú budúcnosť. Snažím sa im vždy pomáhať," prezrádza stoosemdesiatosem centimetrov vysoký obranca. V Brazílii obliekal dres viacerých klubov, vrátane Botafoga či Flamenga. V minulosti sa stretol s futbalistami, ktorí dnes nastupujú v popredných európskych ligách: "Hral som s mnohými hráčmi, ktorí dnes nastupujú na najvyššej úrovni. Jedným z nich bol aj Willian, ktorý dnes oblieka dres FC Chelsea. Futbal v Brazílii je viac technický a menej intenzívny ako na Slovensku. Táto liga je veľmi silná, je kombináciou rýchlosti, sily a techniky."

Na Slovensku je už takmer päť mesiacov, život v našej krajine si až na menšie výnimky pochvaľuje. "Slovensko je veľmi pekná krajina, nie je tu nič, čo by sa mi nepáčilo. Ako človeku z Južnej Ameriky mi najviac problémov spôsobuje počasie. Nemáme veľa voľného času, trénujeme každý deň. Ak je ale k dispozícii nejaké voľno, snažím sa ho využiť poznávaním Slovenska. Vo voľnom čase rovnako rád oddychujem doma," hovorí autor troch ligových gólov v aktuálnom ročníku Fortuna ligy. Pri otázke na svoje osobné ciele v tejto sezóne je opatrný: "Moje ciele sú pomôcť klubu, aby sa umiestnil v tabuľke čo najvyššie a dosiahol vopred vytýčené méty. O osobných cieľoch je ťažké hovoriť, kontrakt tu mám do konca sezóny."

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Lukáš Kučera medzi ocenenými športovcami mesta Senica

Lukáš Kučera medzi ocenenými športovcami mesta Senica

22.3. | Igor Tabiš
Mládež v akcii: Víkendový program mládežníckych družstiev

Mládež v akcii: Víkendový program mládežníckych družstiev

22.3. | Igor Tabiš
V prípravnom zápase proti Znojmu s remízou

V prípravnom zápase proti Znojmu s remízou

22.3. | Igor Tabiš

Copyright © 2019 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu