Reprezentačné povinnosti pre hráčov FK Senica

Reprezentačné povinnosti pre hráčov FK Senica

09.11.2018 | Igor Tabiš

Počas najbližšej reprezentačnej prestávky budú v akcii aj naši futbalisti.

Veľmi dôležitý zápas čaká na útočníka FK Senica Désiré Ségbého. Jeho Benin sa predstaví v kvalifikácii Afrického pohára národov na ihrisku Gambie, v prípade zisku troch bodov by sa jeho krajina výrazne priblížila k postupu na záverečný turnaj. Navyše ak Togo nezdolá na domácej pôde Alžírsko a Benin získa tri body, účasť Beninu na Africkom pohári národov by bola definitívne potvrdená. Zamotaná je aj skupina K, v ktorej sa Zezinho a jeho Guinea-Bissau predstavia na ihrisku Namíbie. Oba celky získali v doterajších štyroch zápasoch sedem bodov. 

V nominácii trénera slovenskej futbalovej reprezentácie do 19 rokov Alberta Rusnáka ml. na medzištátny zápas v Taliansku figuruje aj Lukáš Kučera, medzi náhradníkmi nájdeme aj Dominika Martišiaka. Do nominácie na spomínaný zápas proti Talianom sa dostal aj Erik Bašista, momentálne obliekajúci dres nemeckého 1.FC Norimberg. Mladý stredopoliar v minulosti pôsobil v našej akadémii. 

Dvojica futbalistov FK Senica sa predstaví aj v reprezentačnom výbere Slovenska do 17 rokov. Zverenci trénera Mareka Bažíka odohrajú v stredu v Poprade (14.11.) prípavný zápas proti Maďarsku. Dvojité zastúpenie bude mať náš klub v podobe Martina Vyletela a Filipa Buchela.

Reprezentačnej pozvánky sa dočkala aj futbalistka FK Senica Karolína Bayerová. Tréner reprezentantiek do 15 rokov Jozef Jelšic nominoval na prípravný dvojzápas proti Poľsku aj našu mladú futbalistku. Prvý duel je na programe dnes o 11:00 hod. v Tatranskej Lomnici, odvetný zápas proti rovesníčkam z Poľska sa odohrá v nedeľu (11.11.) o 13:00 hod. v Barčiciach. 

Za spomenutie stojí aj fakt, že v nominácii trénera slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov Adriána Guľu sa nachádza až pätica hráčov, ktorá v minulosti prešla našou akadémiou - Frederik Valach, Filip Blažek, Martin Adamec, Michal Tomič či Péter Varga, ktorý figuruje medzi náhradníkmi. Slovenskí reprezentanti do 21 rokov odohrajú 16. a 18.novembra dvojzápas proti Portugalsku.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Prehra na úkor cenných skúseností

Prehra na úkor cenných skúseností

25.5. | Igor Tabiš
V poslednom zápase sezóny najtesnejšia prehra na ihrisku Podbrezovej

V poslednom zápase sezóny najtesnejšia prehra na ihrisku Podbrezovej

24.5. | Igor Tabiš
Letný futbalový kemp FK Senica

Letný futbalový kemp FK Senica

23.5. | Igor Tabiš

Copyright © 2019 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu