Projekt ”Dajme spolu gól” pokračuje ďalej

Projekt "Dajme spolu gól" pokračuje ďalej

13.02.2019 | Igor Tabiš

Projekt, ktorý odštartoval v našom klube od minulého roka pokračuje ďalej.

"Projekt má za sebou úspešný vstup a dnes je realizovaný v 160 materských školách so zapojením cez 3000 detí na celom Slovensku. Výsledkom sú športujúce deti vo veku 5-6 rokov, materské školy disponujúce športovými pomôckami a tiež garancia odborného vedenia v podobe športových odborníkov, z radov futbalových trénerov, pri vykonávaní pohybovo-športových aktivít so zameraním na futbal. Súčasťou projektu je aj administratívna zložka pri uzatváraní zmlúv medzi SFZ, materskou školou a trénermi," uvádza sa na stránke futbalsfz.sk

Od začiatku minulého týždňa pokračuje tento projekt aj v našom klube FK Senica, v ktorom sú zapojené štyri materské škôlky. Pohybovo-športové aktivity realizuje kvalifikovaný tréner s platnou trénerskou licenciou. Zámerom projektu je pritahnuť k futbalu nových chlapcov resp. dievčatá vo veku od päť rokov a vyššie, nakoľko v posledných rokoch eviduje slovenský futbalový zväž klesajúci počet mládežníckych hráčov.

"Sme veľmi radi, že vznikol tento zaujímavý projekt. Od učiteliek a samotných detí máme pozitívnu odozvu, projekt ich zaujal. Na jednotlivých tréningoch sa zameriavame hlavne na pohybovú stránku, učíme deti základným futbalovým zručnostiam. Vďaka projektu sme objavili už niekoľko talentovaných chlapcov a dievčat. Veríme, že k futbalu pritiahneme čo najviac detí," uviedol športový riaditeľ mládeže FK Senica Milan Suchý.

Fotogaléria

             
 
 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Prehra na úkor cenných skúseností

Prehra na úkor cenných skúseností

25.5. | Igor Tabiš
V poslednom zápase sezóny najtesnejšia prehra na ihrisku Podbrezovej

V poslednom zápase sezóny najtesnejšia prehra na ihrisku Podbrezovej

24.5. | Igor Tabiš
Letný futbalový kemp FK Senica

Letný futbalový kemp FK Senica

23.5. | Igor Tabiš

Copyright © 2019 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu