Premiérový gól a debut v A-tíme. Sú to neopísateľné pocity, hovorí odchovanec klubu Mário Mihál

Premiérový gól a debut v A-tíme. Sú to neopísateľné pocity, hovorí odchovanec klubu Mário Mihál

02.10.2019 | Igor Tabiš

V zápase 4. kola Slovnaft Cupu si pripísal seniorský debut v A-mužstve len 18-ročný odchovanec klubu Mário Mihál.

"Som nesmierne šťastný za príležitosť, ktorú som dostal od trénera Ščasného. Sú to neopísateľné pocity, konečne som si mohol zahrať po boku hráčov akými sú Dias či Castaňeda," opísal svoj seniorský súťažný debut v našom A-tíme len 18-ročný obranca Mário Mihál.

Stopér našej U19-ky ešte v sobotu prispel k výhre 3:0 na ihrisku Banskej Bystrice presným zásahom, dnes už debutoval v A-tíme v zápase Slovnaft Cupu proti Malženiciam. "Ak by mi tento scénár povedal niekto pred sobotňajším zápasom, určite by som mu neveril. O debute v A-tíme, rovnako tak aj o góle za U19-ku som vždy sníval. Informáciu, že nastúpim v základe som sa dozvedel deň pred zápasom na tréningu. Spolu s trénerom sme sa o tom bavili," vysvetľuje mladý stopér FK Senica.

Zápas 4.kola Slovnaft Cupu proti účastníkovi tretej ligy západ nebol vôbec jednoduchý. Prvý polčas priniesol vyrovnanú partiu, v tom druhom boli aktívnejší domáci futbalisti, ktorých niekoľkými výbornými zákrokmi nepotešil gólman FK Senica Federico Taborda. V riadnom hracom čase gól nepadol a tak nasledoval penaltový rozstrel.

"Bol to veľmi náročný zápas na ťažkom teréne. Snažili sme sa splniť náš cieľ, s ktorým sme do Malženíc prišli. Súper bol nepríjemný a najmä kompaktný v defenzíve. Bolo náročné, dostať sa cez ich líniu," hovorí stodeväťdesiatštyri centimetrov vysoký obranca.

Náročnosť duelu pre nášho odchovanca umocňoval aj fakt, že premiérovo vo svojej kariére nastúpil v rozostavení 3-5-2.: "Zápas som si užil, bol to neskutočný zážitok, na druhej strane veľká skúsenosť. Nikdy predtým som vo svojej kariére nehral v systéme na troch obrancov. Prvotne som si myslel, že si na to nedokážem zvyknúť, nakoniec bol ale opak pravdou."

Napriek pohárovému zápasu bol rozdiel medzi prvou dorasteneckou súťažou a mužským futbalom citeľný. "Tempo zápasu bolo veľmi rýchle. Aj keď išlo o mužstvo z tretej ligy, nasadenie mali obrovské. Oproti zápasom U19-ky je hra rýchlejšia, hrá sa viac do tela. Nie som veľmi zvyknutý na tento typ futbalu, snažil som sa však prispôsobiť hre a dúfam, že som nesklamal trénera," zakončil rozhovor Mário Mihál.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Akadémia zastavuje tréningový proces

Akadémia zastavuje tréningový proces

29.9. | Redakce
Mládež v akcii: Výsledkový servis

Mládež v akcii: Výsledkový servis

28.9. | Redakce
V derby prehra dvojgólovým rozdielom

V derby prehra dvojgólovým rozdielom

26.9. | Redakce

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu