Posledné kolo nadstavbovej časti s FC Nitra

Posledné kolo nadstavbovej časti s FC Nitra

18.05.2018 | Tomáš Nečas

Už zajtra sa zverenci Tona Caanena predstavia v poslednom kole nadstavbovej časti na neutrálnej pôde v Zlatých Moravciach s FC Nitra.

Oba tímy sa v prebiehajúcom ročníku Fortuna ligy stretnú vo vzájomnom zápase už po štvrtýkrát. Štatistiky hovoria v prospech hráčov Nitry. V troch zápasoch v aktuálnej sezóne bodovali dvakrát naplno a raz sa zrodila bezgólová remíza. Hráči spod Zobora sa so 42 bodmi nachádzajú v tabuľke o udržanie sa na prvom mieste a majú ešte stále možnosť zabojovať o pohárovú Európu. V našom mužstve je situácia opačná a kvôli barážovému zápasu, ktorý odohráme už v utorok 22.5. je dosť pravdepodobné, že šancu dostanú chlapci zo širšieho kádra. Oba tímy zaznamenali v nadstavbovej časti 3 výhry, 3 remízy a 3 prehry.

ZÁPASOVÉ ŠTATISTIKY

Posledných päť vzájomných zápasov 

10.04.2018 FK Senica - FC Nitra   0:1
18.11.2017 FC Nitra - FK Senica   0:0
19.08.2017 FK Senica - FC Nitra   0:1
20.02.2016 FK Senica - FC Nitra   1:1
31.05.2014 FC Nitra - FK Senica   2:0

Zverenci Tona Caanena si v predposlednom kole nadstavbovej časti po bezgólovej remíze s 1. FC Tatran Prešov zabezpečili barážovú priečku. Nálada v klube je viditeľne lepšia. „Nálada sa samozrejme dosť zmenila k lepšiemu, ale aj predtým, keď sa nedarilo až tak, ako by sme si predstavovali, tak sme neklesali na duchu a boli sme odhodlaní to zlomiť. To sa nám podarilo, čo nás veľmi teší. Zatiaľ máme za sebou len prvý krok a dúfame, že zvládneme aj ten druhý a zachránime Senici ligovú príslušnosť,” skonštatoval za kabínu brankár Dominik Holec.

Seničanov čaká nasledujúce dni ťažký, anglický týždeň. Po sobotňajšom dueli s FC Nitra sa predstavia v utorok 22.5. v barážovom súboji na pôde MFK Skalica. Odveta záhoráckeho derby je na pláne v sobotu 26. mája. Hráči, klub i fanúšikovia veria, že v Senici sa najvyššia liga naďalej udrží. 

Výkop zápasu posledného kola nadstavbovej časti je v sobotu 19. mája o 17. hodine na štadióne v Zlatých Moravciach. Spolu za záchranou! Senica do teho!

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
U19 získala v kvalitnom zápase na ihrisku Nitry všetky tri body

U19 získala v kvalitnom zápase na ihrisku Nitry všetky tri body

24.9. | Igor Tabiš
V Žiline s najvyššou prehrou v doterajšej sezóne

V Žiline s najvyššou prehrou v doterajšej sezóne

22.9. | Igor Tabiš
V deviatom kole na náš čaká súboj pod Dubňom proti Žiline

V deviatom kole na náš čaká súboj pod Dubňom proti Žiline

21.9. | Igor Tabiš

Copyright © 2018 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu