Posilniť útok prichádza Oskar Fotr

Posilniť útok prichádza Oskar Fotr

30.07.2020 | Redakce

Posilou do útoku český útočník Oskar Fotr, ktorý sa dohodol s vedením FK Senica na dvojročnom kontrakte.

Novou letnou posilou FK Senica je 24-ročný útočník Oskar Fotr, odchovanec Slavie Praha sa dohodol s vedením klubu na dvojročnom kontrakte s ročnou opciou

"Moje pocity sú úžasné, som rád, že tu môžem byť a že som od klubu dostal šancu. Je to pre mňa rozhodne veľký posun, prvú ligu chce hrať každý futbalista," povedal na úvod Oskar Fotr.

Český zakončovateľ trénuje s tímom od začiatku letnej prípravy, v zápasoch proti Blansku a Linzu odohral plných deväťdesiat minút. V tom včerajšom na pôde rakúskeho mužstva najprv sám strelil úvodný gól zápasu, aby následne pripravil druhý pre Jakuba Buchela.

"Ihneď po príchode do klubu ma ohúril štadión, ktorý sa mi veľmi páči. Rovnako tak aj kvalitný trávnik, ktorý je na vysokej úrovni. Kabína je rovnako skvelá, všetci v nej komunikujú navzájom a držia spolu, čo sa mi veľmi páči," vysvetľuje rodák z Prahy, ktorý ďalej pokračuje:

"Tempo tréningov ma v úvode trochu šokovalo, sám seba som sa pýtal, kam som to prišiel (smiech). Postupne som si však na to zvykol, páči sa mi, akým štýlom prebiehajú tréningy. Cítim, že sa tu môžem zlepšovať."

Český útočník je odchovancom Slavie Praha, v drese ktorej dosiahol v mládežníckych kategóriách viaceré pamätné úspechy. Najprv v roku 2012 strelil celkovo až 50 súťažných gólov, vďaka ktorým sa výraznou mierou podpísal pod ligový dorastenecký titul Slavie Praha U16.

V sezóne 2012/13 už nastupoval v kategóriách U17 a U19, v ktorých nastrieľal spolu neuveriteľných 33 gólov, ktoré mu priniesli ocenenie "kráľa strelcov". Táto cena je v Slavii Praha určená pre najlepšieho kanoniera v dorasteneckých kategóriách.

"Čo sa týka doterajších zápasov, oba sme dokázali vyhrať. S Blanskom sme otočili zápas, čo bolo veľmi dôležité. Vydaril sa nám aj druhý zápas proti Linzu, potešilo ma, že som v zápase skóroval a na druhý gól prihral," vysvetľuje skromne 24-ročný futbalista.

Posledné tri sezóny obliekal dres druholigového mužstva FC Vlašim, v drese ktorého odohral 75 súťažných zápasov s bilanciou 20 gólov: "Prakticky celú mládež som strávil v Slavii Praha. Dostal som sa až do A-tímu, kde som neodohral ligový zápas, pripísal som si však nejaké štarty v ligovom pohári. Potom nasledovalo hosťovanie vo Varnsdorfe, po skončení zmluvy v Slavii Praha som pôsobil posledné tri roky v FC Vlašim."

"Chcem byť úspešný s tímom, to je hlavný cieľ. Osobne beriem túto šancu ako veľkú príležitosť. Verím, že dokážem tímu pomôcť a spoločne sa nám podarí tímový úspech," dodáva na záver Oskar Fotr.

"Jednou z prioritných oblastí, ktoré sme potrebovali v našom mužstve posilniť bol post útočníka. Každopádne na Oskara sme dostali tip, je odchovancom Slavie Praha, patril k obrovským talentom českého futbalu. Ponúkame mu unikátnu šancu v najvyššej súťaži na to, aby sa presadil a potvrdil svoju mládežnícku povesť. Sme presvedčení, že u nás dostane dostatočný priestor, aby potvrdil svoj talent a pobil sa o svoje miesto v zostave. Boli by sme radi, keby sme v najbližších dňoch dotiahli posledné posilnenie a mali tak káder pripravený pred začiatkom Fortuna ligy," vysvetľuje športový riaditeľ klubu Filip Holec.

Vitaj v našom tíme Oskar!

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
V úvodnom kole novej sezóny proti vicemajstrovi

V úvodnom kole novej sezóny proti vicemajstrovi

7.8. | Redakce
Tlačová konferencia klubu pred novou sezónou

Tlačová konferencia klubu pred novou sezónou

7.8. | TASR
V novej sezóne kapitánom Juraj Piroska

V novej sezóne kapitánom Juraj Piroska

6.8. | Redakcia

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu