Posilniť ofenzívu prichádza Tomáš Malec

Posilniť ofenzívu prichádza Tomáš Malec

11.08.2020 | Redakce

Posilniť útok FK Senica prichádza 27-ročný útočník Tomáš Malec.

Posilniť ofenzívu FK Senica prichádza odchovanec AS Trenčín Tomáš Malec, 27-ročný útočník sa s vedením klubu dohodol na ročnej zmluve s možnosťou ročnej opcie.

"Ubehlo to celkom rýchlo, klub ma kontaktoval v stredu minulý týždeň. S mužstvom som trénoval, pozrel som si aj sobotňajší zápas proti Žiline. Vypočul som si víziu klubu, bavil som sa s trénerom. Páčilo sa mi, akou cestou sa chce uberať FK Senica. Som rád, že sa vraciam na Slovensko," prezrádza na úvod dvojmetrový útočník.

Odchovanec trenčianskeho futbalu má za sebou zaujímavú futbalovú cestu. Po odchode z AS Trenčín v roku 2014 smerovali jeho kroky do Nórska, kde sa upísal renomovanému Rosenborgu Trondheim. Vo svojom novom pôsobisku sa vtedy tešil zo zisku ligového titulu a rovnako tak aj ligového pohára. Následne počas prešiel mužstvami ako sú Sigma Olomouc, LASK Linz, Lillestrom, Dunajská Streda, Zalgiris či FK RFS. 

"Boli tam aj iné ponuky, mám však trojročnú dcérku, takisto rozhodovala aktuálna situácia vo svete ohľadom koronakrízy - s manželkou sme sa zhodli, že bude lepšie zostať na Slovensku. Som rád, že Senica prejavila najväčší záujem. Verím, že to, čo som sa naučil v zahraničí zúročím tu na Záhorí," vysvetľuje rodák z Trenčína.

Ligový ročník 2019/20 strávil na Apeninskom polostrove v treťoligovom talianskom mužstve Vis Pesaro (Seria C):

"Musím povedať, že som sa v Taliansku cítil veľmi dobre. Futbal je tam prioritou číslo jedna, na niektoré zápasy v tretej lige chodilo 15 - 20 tisíc ľudí. Zápasy tam mal svoju kvalitu, po taktickej stránke som sa naučil nové veci, Seria C je fyzicky náročná liga."

Zo Slovenska odchádzal do spomínaného Nórska ako kráľ ligových strelcov sezóny 2013/14. V drese AS Trenčín vtedy nastrieľal 14 ligových gólov - čím o jeden presný zásah prekonal ikonu nášho klubu Juraja Pirosku. Teraz budú obaja spoločne v jednej kabíne, kde budú patriť nepochybne medzi lídrov nášho mužstva.

"Podpichovačky ešte neprišli (smiech). Juraj ma kontaktoval, povedal mi, že by bol rád, ak by som prišiel do klubu. To ma veľmi potešilo - je to pán futbalista a navyše osobnosť klubu. Som rád, že s ním budem v jednej kabíne. Verím, že svojou pravačkou ma v šestnástke nájde," vysvetľuje s úsmevom Tomáš Malec.

"Dať sa do pohody, začať pravidelne hrávať a pomáhať mužstvu. Od útočníka sa čakajú góly, preto som tu prišiel. Chcem začať postupne a najmä byť pre tím prospešný," prezrádza na záver svoje ciele útočník FK Senica Tomáš Malec.

"V procese hľadania silového útočníka sme boli dlhší čas, Tomáš Malec bol na našom zozname možných posíl pomerne vysoko. Do nášho mužstva potrebujeme priniesť aj určité skúsenosti a tie Tomáš nepochybne má, navyše nášmu mužstvu môže pomôcť aj svojou postavou, keďže sme v poslednom čase nedisponovali veľmi vysokým mužstvom. Tomáš bol ochotný pripravovať sa s mužstvom ešte pred podpisom zmluvy, ukázal odhodlanie a vôľu pôsobiť v senickom drese, čo si takisto vážime. Keďže predsa len ide aj o jedného z hráčov, ktorí boli najlepšími kanoniermi Fortuna ligy, veríme, že u nás opráši svoje kanonierske obdobie," vysvetľuje športový riaditeľ klubu Filip Holec.

Vitaj v našom klube Tomáš!

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Mládež v akcii: Výsledkový servis

Mládež v akcii: Výsledkový servis

28.9. | Redakce
V derby prehra dvojgólovým rozdielom

V derby prehra dvojgólovým rozdielom

26.9. | Redakce
Zápasový bulletin: FK Senica - FC Spartak Trnava

Zápasový bulletin: FK Senica - FC Spartak Trnava

26.9. | Redakce

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu